Kategori
Uncategorized

Rama si gjermani te filmi Tomka dhe shokët e tij, lufton me kalamajtë

Pjesa me qesharake e protestave te ditëve të fundit është fakti se shteti po lufton me kalamajtë dhe adoleshentët.

Kundër tyre ka nxjerrë sambistë, makina ujëhedhese, gaz lotsjellës dhe policë barkderrë.

Po ironia më e madhe është se kryeministri artist po i konsideron ata si kundërshtarë politikë, që duan ta heqin nga pushteti pa zgjedhje.

Statusi i tij i fundit shënoi kulmin e marrëzisë.

Aq në pozitë të vështirë e ka vënë kjo një pushtet të korruptuar dhe të atrofizuar sa autokrati në krye po ngjan gjithnjë e më shumë me atë gjermanin e filmit Tomka dhe shokët e tij që do ti nxjerrë fëmijët nga fusha.

©Lapsi.alhttps://www.youtube.com/embed/A-4nWKBLQZI?feature=oembed

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s