Kategori
Uncategorized

ISH-GJENERALI I TURPIT

Taulant Dede:

ISH-GJENERALI I TURPIT –

Ushtaraku shkollohet dhe përgatitet kryesisht për luftë.

Ata që u shkolluan në kohën e Dullës “luftuan” vetëm me armiq imagjinarë, përjashto ushtarakët që kontribuan në Luftën e Kosovës.

Tani e kuptoj çfarë kompleksi e ka shtyrë Sandër Lleshajn të lerë gradën e gjeneralit… desh të provojë luftën dhe verbëria ndaj shefit e nxiti të bëjë marrinë të luftojë jo me krimin, por me popullin e revoltuar me një qeveri bandite.

Ndaj dhe iku me turp!

Taulant Dede, ish deputet dhe minister i qeverise socialiste.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s