Kategori
Uncategorized

“TE INDINJUARIT” ME REVOLTEN E TE RINJVE, BASHKEPUNETORE TE KRIMIT QEVERITAR!

Dritan Kaba/

Anal-istet e “shqetesuar” per pemet fallco apo xhamat si nuk kane artikuluar nje germe per ato qindra milione euro te humbura ne gjyqe nga kjo qeveri dhe “idhulli” i tyre i borderos se pagave, Edi Rama!

Askush nga keto vemje nuk ka “qare” per ato qindra milion euro qe duhet te paguajne shqiptaret per shkak te korrupsionit dhe arrogances kriminale te kesaj qeveria qe i mban keta ndyresira, “edhe me akullore edhe me çokollate”.

Asnje fjale nuk kane thene keta “te indinjuarit” e medhenj per drogen, per tenderat fiktive, per shkaterrimin e biznesit te vogel dhe te mesem, per fermeret te lene ne pike te hallit, per pagesat e shkollave nga studentet, per naftetaret, per minatoret.

Keta jane pasqyra me e mire e se keqes qe ka zene Shqiperine edhe shqiptaret nga fyti, qe ka zene demokracine ne çark, qe po mbyt lirine e njerezve te thjeshte per te punuar dhe jetuar si qytetare te denje ne mes te Evropes.

Asnje fjale nuk kane guxuar te shprehin per tradhetine kombetare te “idhullit” te tyre, me çeshtjen e kufijve te Kosoves dhe me çeshtjen e marrveshjes se Detit me Greqine kunder interesave te vendit.

Jane pikerisht keto lloj vemjesh, pa moral, pa dinjitet, pa skrupull qe jane bashkepunetoret me te zellshem te kesaj qeverie antikombetare.

Do kerkoja nga qytetaret e lire, qe nuk duan te kthehen ne skllever moderne, t’i perbuzin, te mos i ndjekin ne televizione, t’i bojkotojne!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s