Kategori
Uncategorized

Komunizmi është mallkimi më i madh që i ndodhi botës, veçanërisht Shqipërisë.

Nga Kleves Bitro/

Liria ekonomike dhe ajo e ideve është atribut i së djathtës kudo në botë.

Kjo foto e nxjerrë nga arkivat personale është gjatë një manifestimi politik të Nea Demokracisë në Greqi rreth viteve 93-94, kur ende nuk kisha mbushur 20 vjeç.

Në Shqipëri, pjesmarrës në manifestimet e PD kam qenë që në vitin 1991, kur isha 14-15 vjeç. Idetë liberale janë në ADN e gjithsecilit që u qëndron vështirësive dhe demagogjive të së majtës.

Komunizmi është mallkimi më i madh që i ndodhi botës, veçanërisht Shqipërisë. Të jesh i djathtë, liberal, i guximshëm dhe përparimtar janë veçori që të bëjnë të respektueshëm dhe idealist në çdo rrethanë.

Ndjehem shumë mirë që nuk kam lëvizur nga boshti i ideve të mia të djathta kultivuara nën rregjimin diktatorial të Enver Hoxhës.

Kjo foto-dëshmi tregon gjithashtu se me dëshirë dhe vullnet gjen hapësirë kudo në botë për të përkrahur idetë e mëdha.

Respekte për të djathtët kudo janë, nga Shqipëria, Greqia, Italia e deri në SHBA. Shqipëria meriton më shumë…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s