Kategori
Uncategorized

Sot në ditën e Shën Marisë në kakavijë, u vra një fëmijë emigrant.

Ndoshta kur kembet e Zahos dhe kryeministrit freskohen në ujin e freskët në Dhermi, atij vogëlushi emigrant, barku i digjej për ujë, ndoshta iku edhe i pa ngrënë.

Ndoshta ….

Ku jeni ju or plaçin sytë.

Ku jeni ju mashtrues qe ju kerkoni voten emigranteve, per veten tuaj dhe perfaqsuesit tuaj politike ne keshillat bashkiake greke…

Ku jeni ju këllira, ju hajdutë diplomatë.

Ku jeni ju përfaqsues dhe pseudo përfaqsues të emigrantëve shqiptarë në greqi.

Ju kryetare celulash, partish, shoqatash, komuniste e fashistë.

Ju antarë sindikatash në greqi.
Ju ku jeni ? ? ?

Ku jeni ju qe slini vrime miu pa remuar per ti gjetur dhe çuar votat qeverive.

Ku jeni këllira, kavie politike ?

Ata që ju pretendoni se i përfaqsoni , qe i mashtroni, sot kane ngelur rrugeve, pa uje pa buke pa mbrojtje.

Ku jeni?

Vallë smund te mblidheni 2:3:5:10 veta dhe me nje pankarte ne dore te dilni para parlamentit grek, të dilni në Omonia, ne Selanik, Larisë, e Kretë…

Vallë nuk shkoni dot të protestoni, perballe ambasades dhe konsullatave shqiptare, Athine, Selanik, Janinë…

Protesto mor protesto…

Protesto per te drejtat e tua, jo të miat.

Protesto mor protesto….

Protesto se ti ne greqi veç siguracioneve, paguan një e më një taksat e tua nje si qytetaret grekë atje…

Protesto mor protesto.

Protesto se me leket e tua po mban jo vetem familjen ne shqiperi, por me leket e tua po i jep oksigjen kesaj qeverie krimi.

Protesto mor protesto.

Se në emogracion te hoqen dhe po te tërheqin per hunde celulat komuniste, ish sigurimsat, ish spiunet, dhe te detyruan te tjetersosh voten, bashk me te dhe te ardhmen e shqiperisë…

Protesto mor protesto…

Mos u tërhiq zvarrë si zvarranik, si kavie, si eshtra thyer.

Protesto…

Sensibilizim kerkohet nga ju

Vetem sensibilizim.

Ku jeni ku fshiheni, ne cilat vrima jeni futur ?

Keni frikë?

E frika mos ju daltë, dhe mortja ju hëngërt.

Ngelet vetem bythe lepires te pushtetareve këndej dhe andej, ngelet zvarranikë kollonë thyer që kurrë su drejtuat, që kurrë se moret guximin të kerkoni te drejtat tuaja

Ngelet kavie exsperimentale.

Paçka se ata që po vdesin rrugeve jane familjaret, prinderit, femijet tuaj. 😔😔😔

Vota e juaj sakatoj nje popull të tërë.

Ky eshte mallkimi i keqperdorimit te votes suaj, duke ardhur, votuar, e mbajtur hajdutet, trafikantet, dhe krimin e organizuar ne pushtet…

Sa të kemi Zahon mirë, të tjerat skanë rëndësi….

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s