Kategori
Uncategorized

Po Rama eshte pergjegjes se ne jemi vend tranzit ne shifrat e frikshme per heroinen dhe kokainen sipas raporteve evropiane dhe amerikane..?

Basir Çollaku.

A ka dijeni SPAK se Rama dhe Linda kane pasuri shume here me teper se Ndroqi por te pajustifikuara??
A jane Top Channel, Klan, Vizion plus, News 24, Report tv, Abc news, A2 CNN, etj,. pastertisht ne denjesi me ligjjin dhe pune te erreta???
A eshte Rama duke prodhuar nje Becheti 2 me kete perndjekje te paqarte e cila duhet hetuar gjithashtu?!?

Ylli Ndroqi, ka bere 1000.000 here me pak se Edi Rama..SPAK te hetoje per te dy…

SPAK dhe Gjykata e Posacme kane marre vendim per sekuestro te disa pasurive te Ylli Ndroqit botuesit te Ora news. Arrestuar e debuar ne Turqi. Kjo eshte çeshtje e njohur dhe e bere publike. Nese nga viti 1999 e deri me sot, 21 vite me vone, asnje trupe policie, prokurori, gjykate, sherbim inteligjent, agjenci zbatimit te ligjit nuk kane konstatuar aktivitet kriminal, por e konstatojne pas 20 vitesh na dalin disa pyetje te rendesishme
Se pari
Un nuk po mbroj as Ndroqin dhe askend te akuzuar, kjo eshte perballje me drejtesine.
Dosjet qe gjenden neper zyra hetimi, dhe meqe ne to, paska elemente te vepres penale kush i ka lene per te shkuar ne mosveprim???!
Meqe ka gjasa mosveprimi perse nuk kemi nen hetim zyrtare te policise prokurorise gjykates, njerezve ne sistem qe kane heshtur?
Perse nuk eshte marre nen hetim kryebashkiaku Erion Veliaj qe i shkruante, sipas mesazhit te publikuar, Ylli Ndroqit, se do te te shkrij, ngaqe tv Ora kishte nxjerre korrupsion e vjedhje te Erion Veliajt ne investimet publike ne Tirane?
Perse Ministria e Shendetesise kerkonte mbylljen e Ora news per pretekst dhe jo shkak?
Perse Edi Rama me dhjetera here ne studiot e Ora news nga 2013 e deri me sot, nuk paska pasur dijeni, se pronari i kesaj medie paska telashe te medha me drejtesine?
Po Rama eshte pergjegjes per kanabizimin e Shqiperise ne 2016 dhe 2020 ne shifra marramendese dhe SPAK nuk e trash mendjen per hetim?
Po njelloj Rama eshte pergjegjes se ne jemi vend tranzit ne shifra te frikshme per heroinen dhe kokainen sipas raporteve evropiane dhe amerikane..?
A ka dijeni ai se kush jane keta trafikante te pakapur, cilet jane bizneset e tyre?!?
A ka dijeni SPAK se Rama dhe Linda kane pasuri shume here me teper se Ndroqi por te pajustifikuara??
A jane Top Channel, Klan, Vizion plus, News 24, Report tv, Abc news, A2 CNN, etj,. pastertisht ne denjesi me ligjjin dhe pune te erreta???
A eshte Rama duke prodhuar nje Becheti 2 me kete perndjekje te paqarte e cila duhet hetuar gjithashtu?!?
A po jep mesazh radikal Edi Rama medieve se ne zgjedhjet e reja nese nuk jane ne marreveshje urgjente me te, do u ndodhe si Ndroqit….??!
Hetojini te dy Ndroqin dhe Ramen, pastaj te dale rezultati, denimi i Rames do jete shumefish atij te Ndroqit!!!!
Reforma ne çdrejtesi eshte vertet dashuri…diku platonike, diku si ti vije…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s