Kategori
Uncategorized

Kolera e Kuqe e Komunizmit nuk mund të shërohet kurrë me Coca Cola, por veç me zjarr dhe me hekur.

“Demokracitë perëndimore nuk janë antikomuniste.
Përkundrazi, janë shtrati ku ngrohen këlyshët e hienave të kuqe.

Keta jane gjarperinjte e shumte marksiste qe Demokracia Amerikane i rriti per dekada me radhe ne gjirin e saj…
Tani po shijon helmin e tyre ashtu sic e meriton.
Sepse Amerika nuk pati kurre nje Pinochet!

Plot dhjete vjet me pare, ne 3 prill 2010, kam shkruar kete status:

“Demokracitë perëndimore nuk janë antikomuniste.
Përkundrazi, janë shtrati ku ngrohen këlyshët e hienave të kuqe.
Hienat e kuqe sot i mbron demokracia dhe Karta e lirive themelore të individit.
I financon paraja e atyre qe financuan edhe Leninin para se t’i bente varrin botes.
I strehon sot bash në zemër të Nju Yorkut e të Londrës.
I shkollon në universitet më të mira.
I financon dhe pastaj i shpërndan nëpër botë si iluministët e komunizmit të ri.
Nën diellin e demokracisë tuaj shpërndahet fara e kuqe e bolshevizmit.
Komsomolas harvardësh me pasaportë amerikane në xhep kërkojnë treg: ”Hajdeni blerës…Drapër e Çekan 3D…Marks Hi-tech…Lenin Corp…Trocky New Age…Stalin Communication…Fidel Inc…Che Guevara Holding…Hajdeni blerës…dje ishit vetëm 150 milion…Më shumë do të jeni nesër…Avazi rifillon…”

Sot vetem budallenjte mund te besojne se nje ideologji e dhunshme dhe gjakatare si Komunizmi, qe vjen dhe rri ne pushtet vec me dhune dhe gjak, mund te luftohet me mjete paqesore demokratike duke i tundur para syve Karten e te Drejtave dhe Lirive Themelore te Individit.
Duhet te jeni shume budallenj nese e besoni akoma kete gje.

E vetmja liri themelore e hienave eshte gjakderdhja.

Kolera e Kuqe e Komunizmit nuk mund të shërohet kurrë me Coca Cola, por veç me zjarr dhe me hekur. Me asnjë mjet tjetër.”

Nga Artan Gjyzel Hasani

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s