Kategori
Uncategorized

Eurodeputeti suedez ‘masakron’ qeverinë e narkotrafikut të Ramës në PE: Të mos hapen negociatat, qeveria e ashpër me gazetarët dhe e butë me trafikantët

David Lega, eurodeputeti suedez, njëkohësisht raporter për Shqipërinë në BE, ka folur me tone të ashpra gjatë mbledhjes së Parlamentit Europian, i cili në rend dite ka çështjen e anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

Eurodeputeti Lega, tha se nuk duhet të hapen negociatat me Shqipërinë pasi qeveria shqiptare tregohet shumë e ashpër me gazetarët dhe shumë e butë me trafikantët e drogës.

Droga, krimi i organizuar, bandat ne pushtet, dhuna, vjedhja e votave, varferia, azilantet, kane bere me ne fund europen te mbaje nje qendrim të forte dhe te drejte .

Foto lart ^

Dhuna ndaj Gazetarit Alfred Lela.

Gangsterë te denuar ne shtetet e europes mbushin parlamentin, trafikantet e droges dhe qenieve njerezore, jane bere drejtues bashkish,

Foto lart/

Dhuna ndak kryeredaktorit te gazetes Opozitare Rilindja Demokratike Bledi Kasmi.

Shqiperia ka 7 vjet qe eshte kethyer ne nje laborator dhe shperndares droge dhe krimit ne BE, normalisht e marre peng nga bandat dhe gangsteret e krimit te organizuar ne dhe me pushtet.

Opozites shqiptare, europes dhe SHBA i duhet nje pune kolosale disavjecare per te larguar dhe pastruar jo vetem parlamentin, administraten, policine, shtetin por edhe me gjere nga grupet kriminale shume te fuqishme te ngrituara ne keto 7 vite narkoqeveri te Rames…

Në foton lart ^

Studenti i arteve Bledi dhe policia e krimit…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s