Kategori
Uncategorized

Pishtarët e Demokracisë.

Ka filluar, ndihet mungesa e jote Vëlla.

Jo vetëm tek ne shokët dhe miqtë e tu, por edhe në PD, ashtu siç ndihet edhe mungesa e Vaso Gegës…. apo xhaxhi Vaso siç dhe ti i thoshe, ndihet mungesa edhe në shumë miq shokë e qëndrestarë…

Ndihet mungesa e qëndresës dhe qëndrestarëve Turi…

Nuk e teproj po të them se…
Ndihet mungesa e atyre që i vunë gjoksin qysh në embrion demokracisë, dhe kurrë su tërhoqën.
Por fatkeqësisht ne heronjtë i kujtojmë dhe nderojmë vetëm atëhere kur sjanë më mes nesh…
Një si i Mujo i Ulqinakëve, të Shqipërisë, një si Azem- Dhjetorit të lirisë, apo Artur- Krekajve të demokracisë…

Artur Kreka:
Ky Fisnik, ky Kampion në mundje, ky Kampion përballë diktaturës, ky Kampion në demokraci!

Ti ishe dhe je….Miku jonë i mirë.
Ai Arturi i qetë, me respekt, që i nderove sportin e mundjes dhe i çove kupat e kampionit Korçês.
Ai kampioni që sfidove diktaturën, i vure litarin në qafê dhe e hodhe në greminë bustin e diktatorit, duke u perplasur dhe perballur ballas me këlyshët e saj .

Ishe ti ai Kampioni i demokracisë, Artur Kreka.

Vërtet rrallë ka lindur nëna dhe kombi, djem kaq të mirë.
Fisnikë, të ndershëm, humanë, atdhetarë dhe krenarë për familjen origjinën e tyre.

Artur Kreka:
Ky emër kampion, që bëri krenarë në sportin e mundjes per vite e vite Korçën plakë.

Artur Kreka:
Ky Pishtar i Demokracisë, që bëri dhe bën krenar demokratët, demokracinë, dhe Partinë Demokratike.

Artur Kreka…
Qytetari që bëri dhe bën krenar Kombin.

Vërtet ndihet shumë mungesa e jote Vëlla.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s