Kategori
Uncategorized

Deputetët shqiptarë një si majmunëve kur u jep në dorë kallashin e mbushur.

Që me këta deputetë, dhe një parlament si ky, vetëm ta mendosh që këta të votojnë ndryshime në kodin penal, është njësoj si ti japësh një majmuni një kallashnikov të mbushur.

Ish-ministri i Shëndetësisë, Leonard Solis deklaron se janë të tepruara ndërhyrjet në Kodin Penal për burgosjen e qytetarëve që shkaktojnë përhapjen e koronavirusit.

I ftuar në “Opinion”, ish ministri dhe deputeti z.Solis i krahasoi deputetët aktual të Parlamentit dhe vendimet që ata marrin, njësoj sikur t’i japësh në dorë majmunit një kallashnikof të mbushur.

Solis:

Kryeministri duhet ta kuptoje se eshte aty per te qeverisur, dhe jo për të berë punën e xhandarit.

Ai duhet të ketë më shumë besim tek qytetarët e vetë.

Ata që vijnë në spital janë shumë të përgjegjshëm, shumë të lexuar dhe shumë të ditur.

Ndersa ai e vuri theksin në cilesia keqperdorimi dhe keqfunksionimi i parlamentit.

Ky Parlamenti që kemi këtë radhë tha Solis, është i frikshëm. E thashë këtë edhe sot në mëngjes.

Kur ky lloj Parlamenti që një fjali nuk di të lidh, voton ligje, këta lloj parlamentarësh që kemi sot janë shumë nën mesataren e Shqipërisë.

Ti thuash atij të vërë dorë në Kodin Penal, është si majmunit t’i japësh në dorë kallashnikovin e mbushur dhe t’i thuash ma mbaj një çikë.

Është e frikshme sepse mund të them shumë mirë se si mund ta vërtetosh kur edhe testi nuk ka sensitet aq të plotë.

Kështu i bie që më pak dënohet ai vrasësi me pagesë se sa ky që doli nga shtëpia.

Njerëzit janë të disiplinuar.

Një kryeministër duhet të ketë dhembshuri për popullin e tij, por faktikisht ndodh e kunderta dhe ne keto kohe të rënda apo të vështira për popullin, ku edhe buka e perditshme në shume raste po mungon ndersa gjobat janë shumë të rënda.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s