Kategori
Uncategorized

Tja u kujtoj ithtareve dhe Nexhmies, !

1–Genc Leka , babai im i pushkatuar,
2-Bardho LEKA Gyshi nga babai i vrare hemuar ne Prizren Kosove
3-Kol Rrodhe ,gjyshi nga nena ,burgim 30 vjet ,vdekur ne burgun e Burrelit
4-Nergjze Leka gjyshja nga babai pese vjet internim ne Tepelene
5-Njazi Muco pushkatim ,daja i babait
6-Jaup Muco pushkatim ,daja i babait
7-Xhevit Muco pushkatim ,daja i babait
8-Vilson Blloshmi pushkatim ,kusheriri i pare i babait
9-Demir Blloshmi dhjete vjet burg ,kunati i babait
10-Bedri blloshmi 20 vjet burg kusheri i pare i babait
11-Hasan Blloshmi 25 vite burg kusheri i pare i babait
12-Sami Blloshmi 10 vjet burg kusheri i pare i babait
13-Aqif Leka 10 vet burg ,kusheri i babait.

DY here konfiskim te pasurise , Dhe rënimi , rafshimi i shtepise te Genc Lekes.

Petrika Leka Eglantina Leka , femijet e Gencit, te rritur si femije armiku ,mohim nga të gjithë te drejtat qe gezonin moshataret si dhe në varferi ekstreme.

Përfundimisht me marrjen e pushtetit nga “rilindasit” djalin e poetit të pushkatuar e larguan nga puna, në polici…

Shume halle ,me shume dashuri per njerzit dhe ATDHEUN!

Petrika Leka

Me Petriken pata fatin te punojme pak kohe bashke.
Ne syte e tij kish dhimbje, por kurrë urrejtje, në sytë e tij kishte dashuri dhe shpresë per te ardhmen.
Petrika Leka ky burrë fisnik me zemër të madhe.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s