Kategori
Uncategorized

Vi kommer att få räkna de döda i tusental.Ne do t’i numërojmë të vdekurit në mijëra.

Stefan Lofven kryeministër i Suedisë/

Askush nuk mund të thotë me siguri saktësisht se sa do të zgjasë kriza e koronës.

Por duhet të llogarisim në muaj, jo me javë.

Ne do t’i numërojmë të vdekurit në mijëra.

Ajo që dimë është se aftësia jonë për tu forcuar nga kafshimi do të jetë vendimtare për sa njerëz do sëmuren dhe përfundimisht vdesin.

Do të jetë vendimtare për aftësinë e kujdesit shëndetësor për t’u kujdesur për të gjithë ata që do të preken.

Qeveria ka marrë dhe do të vazhdojë të marrë çdo vendim të nevojshëm për të kufizuar përhapjen e infeksionit.

Tani është e rëndësishme të keni vetë-disiplinë dhe të ndiqni këshillat e autoriteteve.

Kriza do të jetë e vështirë dhe do të prekë të gjithë suedezët, në të gjithë vendin.

Por do ta marrim përmes saj si shoqëri – së bashku.

stefanlofven Ingen kan med säkerhet säga exakt hur länge coronakrisen kommer att pågå.

Men vi måste räkna med månader, inte veckor. Vi kommer att få räkna de döda i tusental.

Det vi vet är att vår förmåga att bita ihop och härda ut kommer vara avgörande för hur många som insjuknar och i förlängningen avlider.

Det kommer vara avgörande för sjukvårdens kapacitet att omhänderta alla som kommer att drabbas.
Regeringen har fattat och kommer fortsätta fatta varje nödvändigt beslut som krävs för att begränsa smittspridningen.

Nu gäller det att ha självdisciplin och följa myndigheternas råd. Krisen kommer bli svår, och den kommer att påverka alla svenskar, i hela landet.

Men vi kommer att ta oss igenom den som ett samhälle – tillsammans.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s