Kategori
Uncategorized

Ne emigrantët i jemi borçli popullit tonë…vota e jonë solli krimin në pushtet.

Që mos ikësh më për në greqi malit dhe mos marrësh rrugët e azilit.

2 Marsi nuk është një protestë politike, por bashkim qytetar për të mbrojtur kushtetutën dhe institucionet e pa varura.

2 Marsi është një protestë popullore për të shpëtuar atë pak liri, atë pak dritë, atë pak ajër që na ka mbetur akoma.

Ti , unë, ne.
Morëm dhe po marrim rrugët e emigracionit, azileve, dhe mbetëm, nëpër çadra, poshtë urave, kampeve, dhe rrugëve të botës, për të zezën tonë.
Ne ikëm sepse atje vërtet funksionon shteti i mafies, dhe jo ai ligjor.
Ne ikëm sepse atje nuk ekziston dhe jo më të funksionojë drejtësia.
Ne ikëm dhe ikim, sepse atje ligji është në dorën e “maliqit” Kriminelit,trafikantit, dhe hajdutit.
Ne ikëm sepse atje nuk ka politika, punësimi dhe mbrojtjeje të qytetarëve.
Ne ikëm sepse ai shtet, me ata politikanë na përzuri.

I dashur emigrant, apo azilkërkues.
Asistentët e emigracionit ku ti ankohesh, dhe kërkon azil, nuk të pranojnë.
Ata të tundin para syve të tu ca letra për demokracinë, dhe shtetin ligjor. Marveshjen dhe firmën e ish ministrit trafikant Tahiri, për këthim dhe mbrojtje nga shteti atje.

Ata të tundin të drejtat e njeriut dhe Kushtetutën shqiptare, atë kushtetutë që veç kapakëve të saj, asgjë tjetër si kanë lënë, si ka mbetur.

Ata nuk e dinë (ose bëjnë sikur) se në atë palo-shtet-pushtet, kushtetuta, drejtësia dhe pushteti është marrë peng nga një bandë kriminale “rilindase” e përbërë nga trafikantë, vrasës, hajdutë dhe mashtrues.
Palo shtet-pushtet, që jo vetëm nuk të mbron por të dhunon, përndjek, dhe të përzë si një qen të rrahur, jo si qytetar i lirë dhe autokton i atij vëndi.

Njerzit po ikin.
Azilet po mbushen çdo ditë.
Të gjithë ankohemi, qahemi, lutemi, lëpiemi nëpër zyrat e huaja, për të marrë një ndimë, apo një copë kartë.

Bëhemi shërbëtorë, martohemi me arabë, afrikanë, plaka, pleq, sakatë, e për dreq, duke lënë gjithshka kishim, vetëm e vetëm për të mos u këthyer kurrë më atje.

Atje ku shteti të vret.

Ne ikim, ikim, dhe vetëm ikim pa kthim.

Ikim por harrojmë se pas po lemë familjet, ëndrrat, varret, kockat e të parëve tanë, dhe një tokë të djegur në dorën e disa maskarenjve dhe horrave, me kostum parlamentari dhe pushtetari.

Ne ikim dhe nuk mendojmë se nuk jemi ne ata që duhet të ikin, por ata, dhe banda e tyre kriminale, ata që kanë marrë peng një popull dhe komb të tërë.

Ne ikim por harrojmë.

Ne emigrantët që e kemi votuar masivisht, këtë narkoqeveri, duhet të këthehemi…
Të këthehemi dhe ti bashkohemi protestës popullore, për të protestuar bashkë me qytetarët shqiptarë atje.

Ne emigrantët i jemi borçli popullit tonë…

Vota e jonë e emigrantëve dje e solli “rilindjen” në pushtet…
Sot mos i dëgjoni, por i përzini me dru kokës të paguarit, sekserët dhe emisarët e saj “rilindas” të kamufluar si drejtues shoqatash, apo forumesh, në mesin tuaj.
Ata ju vodhën votën dhe lirinë tuaj, duke ju mashtruar.
Ndaj sot bashkimi dhe vendosmëria e jonë duhet të mbrojë të drejtat tona, kushtetutën dhe ta largojë nga pushteti këtë narko-qeveri.

2- Marsi ishte protestë popullore për të mbrojtur lirinë tonë.
2- Marsi ishte protestë qytetare për të shpëtuar Kushtetutën.
2- Marsi ishte bashkim i shqiptarve kundër së keqes së madhe.

Bashkou edhe çdo Marsi, Prilli, Maji, deri në rrezimin e kesaj kaste kriminale në pushtet.

Bashkohu kunder se keqes.

Bashkoju Presidentit të Republikës.

Bashkoju Partisë Demokratike.

Bashkoju opozitës Shqiptare.

Bashkoju intelektualëve,artistëve, dhe çdokujt që kërkon ndryshim dhe shpetimin e shoqerisë dhe kombit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s