Kategori
Uncategorized

Former Police Chief: Crime and politics come together, that’s the mafia. Ish-kreu i Policisë: Krimi e politika janë bërë bashkë, kjo është mafia.

Prençi deklaroi se në Shqipëri, ‘krimi ëështë i lidhur me politikën dhe funksionon se bashku’.

Ish-kreu i Policisë së Shtetit, Ahmet Prençi ka lëshuar një deklaratë të fortë nga Shkodra, ku ishte i pranishëm në promovimin e dy librave të tij.

Prençi deklaroi se në Shqipëri, ‘krimi ëështë i lidhur me politikën dhe funksionon se bashku’.

‘Përderisa krimi emëron në administratë dhe politika ndan tendera me krimin, kjo përbën mafie’, deklaroi Prençi.

“Në Shqipëri dhe ne Shkodër ka me dhjetëra grupe kriminale qe jane te lidhur ngushte me politiken dhe duhet nje reagim i te gjithëve për ta ndaluar këtë situatë’.

‘Nuk është një zgjidhje dhe një e mirë që i bëhet policisë dhe është e panevojshme.

Policia vihet nën presionin e komisionerëve që nuk dihet as se nga vijnë’, është shprehur Ahmet Prençi në lidhje me vettingiun në polici.

Deklaratat e Prençit janë bërë gjatë promovimit të dy librave të tij në Shkodër, ‘Udhë në Pasqyrë’ dhe ‘Vice Versa’.

Prenchi stated that in Albania, ‘crime is politically linked and works together’. Former head of the State Police, Ahmet Prençi, issued a strong statement from Shkodra, where he was present at the promotion of his two books. Prenchi stated that in Albania, ‘crime is politically linked and works together’. ‘As long as crime names in the administration and politics divides tendencies with crime, this is mafia,’ Prenci said. “There are dozens of criminal groups in Albania and in Shkodra that are closely linked to politics and need everyone’s reaction to stop this situation. ” It is not a solution and a good thing to the police and it is unnecessary. Police are under pressure from commissioners who do not even know where they come from, ‘said Ahmet Prençi in connection with police vetting.Prench’s statements were made during the promotion of his two books in Shkodra,’ Road to the Mirror ‘and’ Vice Versa ‘. ‘.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s