Kategori
Uncategorized

Përse kjo dashuri në kohë kolere?

Historija e largët apo e afët nuk na le të gabojmë….

Tivari, Rankoviçi, dhe Millosheviçi..

E provuam njëherë karshillëkun ndaj perëndimit dhe e vojtëm me gjak, të mbyllur, rreckosur, dhe rrahur si qëntë në kafaz plot 45 vjet.

Përsëri lidhje me sllavokomunizmin, tivarin, rankoviçin dhe millisheviçin!?

Përse kjo dashuri në kohë kolere?

Po pse vetëm një sërbi paskërka ballkani? Shtetet e tjera kanë vdekur?

Përse pikërisht tani ne duhet të jemi të mallkuar të heshtim, ti nënshtrohemi një narko qeverie dhe rivihemi nën diktatin e një jugosllavie të re?

Përse ne? Përse tani?

Plot 6 vjet dhe ska të ndalur, “shegen ballkanik” krimi, droga dhe varfëria

Edhe militantët ”rilindas” deri dje si ata kuajt e qerruar e kanë kuptuar se asgjë e mirë s’vjen nga kjo politikë dhe kjo klan qeveri hajdutësh.

Kjo nuk është qeverisje socialiste, kjo qeveri nuk ka lidhje me asnjë qeveri socialiste në rajon, kjo është një ”rilindje” e bllokut të dikurshëm në zemër të tiranës.

Ky është një rikëthim në dukje i butë, por i egër dhe i paralajmëruar i vrastarëve që ishin 45 vjet në pushtet.

Demokracija dështoj në ç’instalimin e së keqes, sepse nuk u dënuan kurrë krimet e komunizmit.

Demokracija nuk mundi dot ta çkuli nga trupi i saj çibanin e qelbëzuar sllavo komunist.

Demokracija nuk mundi dot të integronte plotësisht ish klasën e persekutuar barbarisht nga diktatura komuniste.

Ne qeverisëm, jo me socialistët por me ish xhelatët e “embëlsuar” që na fërkonin shpatullat, apo të fshehur nën petkun e demokratit.

Ëndrra amerikane, dhe “e duam shqiperine si gjithë europa” ngeli një ëndërr e largët, një ëndërr e cila sa vjen dhe vegon në realizimin e saj.

Sërbija është këthyer fuqishëm një si ajo fabula e mama dhisë, kecave dhe ujkut.

“Jashtqitja” simbas Kadarese iku jashtë.

Ndërsa jashqitja e vërtetë e atij sistemi u pregatit duke u fuqizuar për plot 24 vjet në heshje për tu rikthyer fuqishëm në pushtet.

Pakush e kuptoj çishte dhe ç’përfaqsonte klani “rilindas”. As vetë socialistët, derisa ai klan filloj çmontimin e asaj partie, duke ofruar një e nga një në qeveri pinjollët e bllokut.

Sot kjo narko qeverisje, buzqesha e tyre cinike fsheh në vetvete një hakmarrje të mbledhur ne plot 24 vite, kohë kur ata në heshtje dhe të lirë u forcuan ekonomikisht duke ju këther dhe marrë në dorë frenat e politikës.

Drejtimi i ëndërruar i tyre është lindja komuniste,rol që më mirë se askush po e luan sot Rama me liderët sllavë anti shqiptarë.

Shengeni ballkanik, kjo re e zeze që i rri mbi krye prej dhjetra vitesh ballkanit, as më shumë dhe as më pak po kërkon dhe po rikthen “jugosllavinë e madhe” të cilën shqiptarët e kanë provuar keq plot dekada më parë.

Rama sot në takim me Vuçiçin dhe sorosin për “shengenin ballkanik”…

Kecat ngelën keca, ndërsa mama dhia qëllimisht po e le derën hapur për ujkun sllav i cili fatkeqesisht nuk mund të ndyshojë.

Historija e largët apo e afët nuk na le të gabojmë….

Tivari, Rankoviçi, dhe Millosheviçi..

E provuam njëherë karshillëkun ndaj perëndimit dhe e vojtëm plot 45 vjet, përsëri tivar, rankoviç dhe millisheviç!?

.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s