Kategori
Uncategorized

Mos digjni vetveten me benzinë por kërkoini dhe gjejini bastardët!

Kjo fytyrë e shëmtuar është e kryekriminelit Ludovik Cali.

Vërtet as kampet nazistë të shfarosjen nuk kishin drejtues te tillë kriminelë kundrejt qytetarëve të popullit të vet.

Ky është Komandanti i kampit famëkeq të Qaf Barit, (mbas transferimit tiranë të E.Cajës,) ky i ka torturuar në mënyrë çnjerëzore ato viktima.

Ky kriminel, ju ka thyer këmbë, krahë dhe brinjë të të dënuarve politikë.

Ky kriminel, i ka detyruar me dhunë të denuarit të realizonin normën e pa realizueshme në galerite e vdekjes të piritit.

Ky kriminel, të dënuarit që nuk realizonin dot normën i rikëthente në galeri dy turrne bashkë.

Ky kriminel i mbante çdo ditë, çdo turrn, jashtë, në të ftohtë, një orë kontroll mbas mbarimit të punës.

Ky kriminel, i përzgjidhte dhe i keqtrajtonte në mënyrë çnjerëzore,psikologjikisht dhe fizikisht të dënuarit.

Dhuna dhe presioni i këtij krimineli i ka detyruar te denuarit te kerkojne mineral (per te realizuar normen) te futen neper galerite e braktisura dhe te ngelen të vdekur perjetesish atje nen tonelatat e dheut…

Ky urdhëronte çuarjen deri në nje muaj në birucat e vdekjes në mesin e dimrit,në tem – 25 gradë, vetëm me rrobat e brendeshme të te trupit të dënuarit.

Ky në revoltën e Qafbarit, i mori armën ushtarit mbi taracën e of/rojës dhe qëllonte mbi të dënuarit protestues.

Ky se bashku me kriminelin tjetër Edmond Caja e vuri në një dru (kambalec)dhe e theu në mes Sokol Sokolin në revoltën e Qafë Barit.

Ky bastard i shkuli mustaqet me pincë te denuarit pogradecar Dhami.

Kjo është të bësh krime dhe të jetosh si pasha në perëndim. (Ludovik Cali në Kanada dhe Edmond Caja në Gjermani)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s