Kategori
Uncategorized

E ke mbushur qeverine me shume Gezim kulufër o mavri !

Propaganda e nje Diktatori ne panik dhe lypsari Gezim Kulufi !

Nga Edmond Dyrmishaj/

Per ata qe nuk e njohin Gezimin e ndjere po ja u spjegoj ! Gezimi ka qene nje lypsar me ngjyre ne kohen e Diktatures me te meta mendore qe vetem qeshte dhe ne i jepnim ndonje lek apo i blenim ndonje ushqim mavrise per te ngrene ! Dhe i shkreti lumturohej pa mase qe ishte ne qender te vemendjes te atyre qe e ndihmonin !

E shikoje Gezimin kudo ne cdo cep te Tiranes ! Njesoj si ty o nalmadheri qe nuk hapim dot TV se vetem ty te shohim ! Dhe cfare na thua ? Vetem sanksione dhe ligje shtrenguese ndaj atij qe punon ! Sanksione , ligje dhe Veting per ata qe te sherbejne , Veting kjo fjale e huaj qe na ka hyre ne cdo shtepi si ato buburecat ku ne rrime ne gadishmeri per ti vrare !

E ke mbushur qeverine me shume Gezima o mavri ! Si nuk e kuptove xhanem qe je bere edhe ti si i ndjeri Gezim Kulufi ?

Ekonomia cope cope dhe ti trumbeton me te madhe neper media televizive se policet do dalin ne pension 55 vjec me 25 vjet pune !

Trumbeton me te madhe se do te krijosh nje strukture tjeter shtese policore sikur nuk te mjaftojne 10 000 police !

Bombardim dhe propagande mediatike !

E dime qe nje pjese e konsiderushme e gazetaruceve dhe te mediave i ke kapur dhe i ushqen me gjakun qe na i thith neve qe punojme pikerisht nepermjet ketyre ligjeve ! Njesoj si Diktatori i shkuar !

Dhe mire ben kur panikun tend na i ke infektuar neve ! Por ketu nuk e kam me nje pjese te policeve profesioniste si pjese e ketij populli , por me propaganden false qe trumbeton si nje Diktator real ne panik !

Pse pikerisht policet dhe jo minatori apo inxhinjieri o i mjeri ti propagandmadh ?

Pikerisht sepse policet ne praktike dhe realisht punojne per mbrojtjen e sistemit tend te rilindur diktatorial , ndersa punetori dhe inxhinjieri punon per ndertimin e vendit !

Ndryshim shume i madh ky ore Karagjoz !

Qe nje Diktatori nuk i plas fare per vendin por per pushtetin dhe eliten e tij hajdute perkrah tij kete e kemi perjetuar dikur !

Si nuk fole njehere te vetme qe nga programi yt apo udheheqja jote me Dajre ke futur ne familjet shqiptare kaq apo aq te ardhura shtese ?

Po pse pikerisht tani gjithe kjo propagande mediatike per policet ?

Natyrsisht , jepet ky leksion medioker qe ta kuptoje edhe polici me injorant se “Udheheqesi” kujdeset shume per ta dhe ata duhet tja shperblejne me mbrojte !

Por popullata e nje vendi nuk eshte vetem policia o Merhum ne panikmadh !

Keshtu beri dhe Diktatori i shkuar me pensionet e ushtarakeve , dhe ne ate kohe perfitoi vetem ajo shtrese e luftes dhe aspak te tjeret !

Keshtu qe mos ti genjeje mendja ndokujt se do tja arije te perfitoje nga kjo propagande qe ngelet vec se nje propagande e nje Diktatori ne panik !

Zakonisht ne mendjen e nje diktatori vepron paranoja e pushtetit dhe vetem e pushtetit , ku populli i duket gjithmone si armiku real !

Ti je aty vetem nepermjet vjedhjes se votes se e pe qe 85 % te popullit nuk ti hodhi as qurret jo me te vinte tek kutite e votimit ne 30 Qershor !

Dhe mos bej kaq propagande se lexohesh qe per se largu qe te ka kapur paniku si nje virus vdekjeprures !

Ky eshte nje mesim per popullin qe lidh kontrata me njerez pa program ndihmues !

Ky eshte nje mesim per popullin qe lidh kontrate te pa zgjidheshme per 4 vjet me palaco e lypsare politikane !

Prandaj duhen zgjedhur juriste dhe ekonomiste e jo piktore ne krye te vendit !

Ndoshta nuk gabojme perseri qe ti fryjme kosit kur jemi djegur tashme nga supa !

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s