Kategori
Uncategorized

Agjenti serb tenton shkatërrojë protestën e studentëve? 

Në fillim të protestës ishte dikush që ra në sy pasi dilte shpesh nëpër media duke dhënë deklarata dhe shprehej se kishte ardhur posaçërisht nga Anglia vetëm që të mbështeste studentët.

Ai është Gent Jakupi nga Shkodra, dhe ishte në fillim një ndër më rezistentët e protestës ku ka qëndruar disa net edhe gjatë natës tek kryeministria.

Por më pas ai ka filluar që të përçajë protestën me metoda të ndryshme, madje disa prej studentëve u ka bërë edhe presion.

Pas një investigimi të bërë rezulton që Jakupi është një person që dashuron Serbinë, Putin si dhe  Enver Hoxhën dhe është aty vetëm për përçarje.

Tek studentët sjelljet e tij kanë sjellë hije dyshimi që ai mund të jetë agjent Serb apo Rus.

Prej 10 ditësh ai nuk ishte dukur, teksa sot është shfaqur tek ngujimi në UPT dhe para studentëve ka pranuar se ka marrë para për kauzën.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s