Kategori
Uncategorized

KUR QENIT I VJEN NGORDHJA…

KUR QENIT I VJEN NGORDHJA…

NJE PERGJIGJE NDAJ MESAZHIT TE LEKE ALEKSANDER FRROKUT.

NJERIUT QE PERDORI MAKINEN E KONSULLATES SHQIPTARE NE SELANIK PER TRANSPORT DROGE.

—Leke Aleksaner Frroku.
Akoma dhe sot e kesaj dite e kam peng qe te tolerova, dhe nuk munda dot te te arrestoja per ate biznesin tend te piset mor karagjoz….Por me mbajten vetem femijet e tu qe i kishe me vete.

POR QE KUR JU….

Qe kur ju keni filluar te merrni guximin dhe te me coni mesazhe, por dhe te me kercenoni ju.
Ju pjesa e pjeses me te keqe te shoqerise shqiptare. Ju kondrabandistet e droges dhe bartes se krimit.

Nuk e kuptoj se si ju, njerez te hurit dhe litarit. Ju batakcinj, sot merrni guzimin,te coni dhe mesazhe,sepse jeni nen mbrojtjen e partise se Ilir Metes?

Megjithate dhe une, ne menyre shume (miqesore) Ju boseve te krimit dhe droges. (Bose leshi) Po ju coj nje mesazh te hapur me disa akuza fatkeqesisht te verteta,per te cilat duhet te pergjigjeni ne jeni burra.
Jo vetem ju, por dhe disa perfaqesues te diplomacise shqiptare ne ate kohe ne Selanik Greqi.

–Ju Aleksander Lek Frroku si nje nje emigrant i rendomte ne greqi (Puna juaj si pastrues shtepish dhe servisesh ne Selnik) Si arritet qe:

Te perdorje (i vetem) ku deshe ti pa konsullin e pergjithshem,makinen e konsullates shqiptare ne Selanik pa qene asnjehere pjesetar i trupit diplomatik.

–Leke Frroku a mund te sqarosh se si te kapi policija greke ne oren 2 te nates ne Selanik Greqi.
Ne kodrat me ullinj te Kalikratjes ne Selanik me audin e konsullates shqiptare me targa diplomatike.
Po cfare beje atje mor pis, ke prisje, dhe c”pune kishe ti ivetem me makinen e konsullates me targa diplomatike ne oren 2 te nates?
Ishe shofer i konsullit. Prisje mall. Apo dicka tjeter.

–Leke Frroku me cfare tager ju dhe dikush tjeter prane jush dhe mik i juaji.

Urdheruat konsullin te largoje makinen nga parkingu i konsullates shqiptare ne nje godine me ate Amerikane dhe ta parkoje diku prane sheshit Aristoteli ne Selanik.

Sepse Anarshistet greke po demostronin para ambasades Amerikane.(Ku askush nuk mund ti afrohet,apo me shume te demtoje makinat diplomatike ne ate zone super te ruajtur)

–Me cfare tager ju erdhet dhe moret benxin e djegur me makinen e servisit grek dhe e cuat per ta (riparuar)
Mos harro ne ate vend dhe ne ate moment kritik kam qene dhe une me konsullin e pergjithshem z Nini, dhe (Oficerin e kontaktit ne konsullate) Z Ilir Fatkoja.
Une me zotin Fatkoja larguam nga makina vetem flamurin shqiptar dhe canten diplomatike duke ja dorezuar ato konsullit te pergjithshem.
Ndersa ju i nderuar moret makinen diplomatike dhe e cuat ne ………..Servis…..

–Leke Frroku cfare lidhje kini ju ne djegjen e trete te makines se konsullates shqiptare ne Selanik ?
Konsulli i pergjithshem mbas incidentit te pare ne shtepine ku jetonte, menjehere nderroj shtepi dhe……Ju ishit nga te vetmit qe dinit shtepine e re te tij,parkingun dhe kishit celsat e makines diplomatike.

Zjarri u vu sepse,mbas (keshilles se…ndaj konsullit per…) Konsulli i cili nuk kish asnje lidhje dhe dijeni per (aktivitetin) tuaj nuk po ju lejonte me te perdornit makinen diplomatike, ju dhe miqve te tu, qe ju te (Vozitnit) me makinen diplomatike kodrave te Kalikratjes dhe Selanikut, apo …….

–Leke Frroku a mund te sqarosh se si vajtet me audin e konsullates dhe vodhet gomat e makines te nje qytetareje greke ne nje servis ne aksin rrugor Selanik Thermi, se bashku me nje shqiptar me emrin Landi nga Elbasani qe punonte pastrues i atij servisi ne dalje te Selanikut drejt aerodromit Maqedonia.

Goma shume te shtrenjta,per xhipin shume te shtrenjte te makines se shefes se ministrise se jashteme Z Madani ne Tirane,e cila kishte ardhur me (sherbim) ne Selanik

–Leke Frroku a mund te sqarosh se si i kini kaluar femrat kondrabande ne doganen greke ne Kapshtice,me pashaporte diplomatike apo sherbimi.Me pashaporta te grave te konsullates.
Me makinen e konsullates shqiptare ne Selanik. Duke ju ngjyrosur floket qe te dukeshin si ato origjinalet qe ishin diplomate ne konsullaten shqiptare ne Selanik.

–Leke Frroku a mund te sqarosh se si dilje xhiro dhe i beje servis Audit te konsullates sikur te ishe ti shofer i konsullit me pashaporte diplomatike,dhe jo nje emigrant i rendomte.

–Leke Frroku, a mund te thuash sa here kini shkuar nga Selaniku drejt Tetoves ne Maqedoni per te dhene (Provime) ne universitetin e Tetoves,me makinen Audi te konsullates shqiptare ne Selanik?

–Leke Frroku, a mund te sqarosh se si e kercenonit ne menyre (shoqerore) konsullin shqiptar ne Selanik me fotot dhe takimet qe ju, dhe dikush tjeter me ju,benit me Jozefina Topallin,dhe ne kete menyre ju merrnit dhe i perdornit per punet tuaja te zeza makinat diplomatike ne Selanik.

–Leke Frroku a mund te sqarosh se si nuk u realizua biznesi i linjes se autobuzave Shkoder Selanik mbas arrestimit te Liljana Kondakciut per droge ne Itali,biznes ku ju ishit pjesetar i tij.

–Leke Frroku a mund te me sqarosh se si arritet te krijonit “Forumin e politikave Ballkanike” ne Selanik, se bashku me krye hajdutin dhe krye mashtruesin Guri Pejon.

Por dhe te arrinit deri atje sa te mashtronit deri ne ish presidentin e Bullgarise me dekorata fallco nga forumi i juaj me tre mashtrues.
Apo dhe Bexhet Pacollin.

Mbas kesaj dhe intelektualun deshmitarin e krimeve serbe ndaj shqiptareve ne ish jugosllavi te burgosurin politik, Nafi Çekrani ne Maqedoni,

Mashtruat deri ne Profesorin e nderuar Z Servet Pellumbin.

Sigurisht duke ju marre te gjitheve lek te thata ne dore.

–Leke Frroku a mund te sqaroni se si ju,se bashku me Krye mashtruesin Guri Pejo ish ushtarak,arritet te mashtronit dhe ti merrnit jo pak por plot 5 000 euro konsullates Ruse ne Selanik me preteksin e nje libri me poezi te kohes se Stalinit dhe luftes ruse.
Liber qe mbeti diku, pa pare driten e botimit por vetem 100 kopje sa per ti treguar konsullit Rus ne Selanik qe ja ne po botojme librin.

–Leke Frroku a mund te na sqarosh se si u largove nga PS,mbas nje investimi disa vjecar ne degen e PS-se Selanik. Te perzuri Rama me shqelma kur i vajte ne Tirane?

Dhe mbas kesaj urrejtja ndaj Rames apo biznesi i piset i droges, te coj atje ku vajte dhe ju bashkangjite LSI-se.

–Po me tokat qe uzurpove me dokumenta fallco diku afer shkodres i mbylle gjyqet apo po i vazhdon akoma.

Dhe se fundmi Z Lek Frroku a mund te me sqarosh se si dhe perse.

–Te bllokoj policija greke ne Kristalopegji tek ura,ne pranveren e vitit 2010.
Kjo ndodhi mbas shume kohesh ndjekje ndaj teje nga anti droga greke,per trafik droge.

Ndalimi dhe kontrolli tu be direkt nga shefi i antidroges greke ne qarkun e Follorines.

Te mbajten 6 ore duke te cmontuar komplet makinen per droge.

Fati i jot ate dite ishte.
Qe ne doganen greke mungonte qeni i antidroges,dhe per kete lutju dhe falju zotit tend, atje ku ti beson.
Sepse i shpetove poicise greke per nje qime floku,. Por dhe duke perdorur nje femer nga Saranda, me pashaporte greke,drejtusese te nje institucioni apo forumi socialist ne Selanik.

Sistemi TIMS i policise i ka te regjistruara te gjitha hyrje daljet e tua.

A mund te sqarosh Lek Frroku perse emri jot eshte ne listat e policise se antidroges…
Si transportues apo……..
Te kane inat. Bindje politike, apo dicka nuk shkon me ty, biznesin dhe veprimtarine tende.

Une po te bej disa pyetje i (nderuar) Leke Aleksander Frroku. Dhe po pres nga ju te me pergjigjeni hapur ne FB.

Hapur, qe une te kem mundesine tju jap te tjera te dhena dhe fakte me dokumenta si dhe kontollin tuaj per droge si nga policija greke ne Kristalopegji,ashtu dhe nga ajo shqiptare si person (vip) qe ju jeni.

Pershendetje (miqesore) i nderuar Leke Aleksander Frroku. Nga Urim Gjata.

Ky eshte mesazhi qe me ka nisur sot,Z Leke Frroku. Pamvaresisht se akoma nuk di te shkruaje shqip.

Conversation started today
Leke Aleksandros.

11:22.PD
Leke Aleksandros Frroku.

z urim gjata ti zoterote duhet te jesh i fundit qe jep mesime se me vili minarodhin ilir zhupen nikolla llamon thama nini te gjithe keta ty te kane hapur deren dhe sot i sha po ky kelysh je ti i pabese i paburreri se burrat si jane burra ta thone ne sy qkane me te thene

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s