Kategori
Uncategorized

6 Maji,-Ditlindja e Mbretit tonë Gjergj Kastrioti Skëndërbeu.

DITËLINDJA E MBRETIT TONË GJERGJ KASTRIOTI SKËNDËRBEU – 5 MAJ DITA E DËSHMORËVE TË KOMBIT – DITËLINDJA E HEROIT TONË AGIM RAMADANI / KOMANDANT KATANA

5 Maj, të gjithë ne, jemi të obliguar dhe shume Krenari të përkujtojmë dhe të vazhdojmë në hapat, i Sakrificën e Madhe të të gjithë brezave i Dëshmorët e Kombit, dhe e Idealin e Shqipërisë së Bashkuar, për Çlirim, për Guximin, dhe Vendosmërinë që e kanë pasur për Flijimin edhe të Jetës së tyre, për Veprën Heroike që e kanë dëshmuar!!!

Përkrahjen tonë për gjithë Heronjëve, Dëshmorëve, Invalidëve, Veteranëve të të gjitha kohrave, dhe Familjet e Dëshmorëve në Kosovën, Cameria, Maqedoni dhe Mal të Zi, shumë prej të cilëve mbahen pa të drejtë nëpër burgje, e pa asnjë përkrahje, si dhe Heronjtë tanë Trima të burgosur padrejtësisht – Liria Tani – në Kumanovë:

Lavdi në Pafundësi, të gjithe Dëshmorëve të Atdheut, I Perjetshem qofte Kujtimi i tyre, Nderim, e Mirënjohje të pakufishme për Heronjtë dhe Dëshmorët e im Gjakun dhe Jetën e tyre ia falen tokës Amtare, duke ngritur lart e më lart në Altarin e Lirisë e Lavdisë vlerat tona Kombëtare Shqiptare, në këtë Datë të Shenjtë të 5 Maj – Dita ku bashkon Gjakun tonë me të Pavdekshit -, të gjithë ne Shqiptarët duhet të perulemi me ndjenjën e Sublimitetin më të madhë para Veprës së tyre, Përulem para Veprave dhe Gjakut së tyre!!!

Lavdi përgjithmonë e përgjithmonë, brez pas brezi, të Rënë në Fushë të Nderit per Çlirimin e Atdheut, por edhe të gjallëve, që punuan e Luftuan për Lirinë e Vendit, Lirim sa mat shpejt për Trimav Herojve, në përulemi para Veprës e Qëndresës suaj, Liri Legjendave nga Kumanova!!!

Edhe Përkujtojmë 3 Maj, 58º Vjetorin e Lindjes e ndeduar tonë Agim Ramadani – “Katana”, “Feniksin”, në 1963, në Zhegër të Gjilanit, Heroit të Kombi, Shkrimtar, Piktor, Epror Ushtarsk, Komandant në UÇK, Dëshmor, Hero i Kombit!!!

Vdiq Heroikisht më 11 Prill 1999 te Rrasa e Zogut, gjatë Betejës së Koshares, pas thyerjes së kufirit dhe depërtimit në anën e Kosovës, për të mos vdekur kurrë: Lavdi Përjetë Jetës dhe Veprës së Dëshmorit – Heroit të Kombit – Komandant Agim Ramadani, Gjaku i tyre u bë rrugërrëfyes për Altarin e Lirisë,

+Aleksander I Shqipatrëve, Kryepeshkop – Bir I Shqiponjës

+Aleksander I Shqipatrëve, Kryepeshkop – Bir I Shqiponjës

Rrofte Shqipëria e Bashkuar!!!

Instagran @alejandrogreco.oficial

skanderbeu #skanderber #dëshmorët #dëshmorëttëkombit #dëshmorit #agimramadani #komandantkatana #Lavdi_5_Majit🇦🇱 #alejandrogreco

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s