Kategori
Uncategorized

Çdo sulm ndaj policëve është sulm ndaj demokracisë sonë.

Kryeministri suedes Kristersson /

Sot, në Ditën e Përkujtimit të Policisë, ne njohim dhe nderojmë ata punonjës policie që kanë humbur jetën në krye të detyrës.

Mendimet e mia shkojnë te oficerët e policisë të cilëve u është dashur të paguajnë çmimin përfundimtar për sigurinë dhe sigurinë e të tjerëve.

Dhe mendimet e mia shkojnë për ata prej jush, kolegu, shoku, partneri, prindi, djali apo vajza e të cilëve nuk u kthyen në shtëpi pas një dite në punë.

Idag, på polisens minnesdag, uppmärksammar och hedrar vi de poliser som har förlorat sitt liv i tjänsten. 

Mina tankar går till de poliser som fått betala det yttersta priset för andras trygghet och säkerhet.

Och mina tankar går till er vars kollega, vän, partner, förälder, son eller dotter som inte kom hem igen efter en dag på jobbet.

Alla angrepp på poliser är ett angrepp på vår demokrati.

Vi måste beslutsamt arbeta för att alla poliser ska känna starkt stöd i sitt viktiga arbete och att ingen polis ska förlora sitt liv på jobbet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s