Kategori
Uncategorized

Kjo është arsyeja pse Putini është më i rrezikshëm nesër

Premium:

Pushtimi rus i Ukrainës ka shkuar shumë më keq sesa shpresonte udhëheqja ruse dhe ata kanë humbur një sasi të konsiderueshme materialesh.

Sipas kolektivit shqyrtues Oryx, ndër të tjera kanë humbur 531 tanke, 314 mjete luftarake dhe 561 mjete kundërtanke.

Këto janë sasi historike në kohët moderne.

Për çdo njësi që Rusia humbet në Ukrainë, ka më pak për të kërcënuar Suedinë.

Megjithatë, nuk ka asnjë arsye për të qenë dembelë pasi shumë faktorë tregojnë se Rusia do të jetë një kërcënim i madh për Suedinë nesër.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s