Kategori
Uncategorized

Berisha mesazh Yuri Kimit: Nuk lejoj të huaj që të diktojë kryetarin e një force politike në këtë vend!

Në “Ora e Betit” nga Beti Njuma në RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se mund të lejojë që një i huaj të përzihet dhe të diktojë kryetarin e një force politike.

Ai tha se Basha nuk është kryetar zyrtarisht, pasi ai është vetëm për Ramën dhe Yuri Kimin, duke e quajtur atë si një guvernatorë.

Unë synoj vetëm bashkimin në PD-të, por zgjidhje individuale të emëruar nga Basha, që nuk gjejnë veten, janë të mirëpritur nëse duan, sepse ne nuk përjashtojmë.

Lulzim Basha ka të drejtë të plotë të kandidojë për kryetar partie. Këtë po e garantoj.

Basha nuk është kryetar zyrtarisht, është vetëm për Ramën dhe guvernatoren.

Ne e kemi shkarkuar.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s