Kategori
Uncategorized

Ne kohë lufte spekullantet pushkatohen!

Nga Edi Paloka /

Sa here e kemi degjuar ta thote kete shprehje gjate qeverisjes se tij ?

🩸”Jemi ne lufte” – per pandemine

🩸”Jemi ne lufte”- per termetet

🩸”Jemi ne lufte”- per zjarret…

🩸”Jemi ne lufte”-per permbytjet

🩸”Jemi ne lufte” edhe per Ukrainen

– E pas cdo “lufte” eshte pikerisht ai, kryespekullanti kryeminister qe perfiton.

E vetmja e vertete qe ka thene per krizat e pafundme gjate qeverisjes se tij eshte se :

”Cdo fatkeqesi, eshte dhe nje mundesi e re”…nje mundesi e re per te, per te fituar, per te vjedhur, per te spekulluar mbi varferine dhe mjerimin e shqiptareve.

Prandaj protestat nuk duhen te vazhdojne vetem sa te ulet cmimi i naftes, por nuk duhen ndalur deri sa te shporret vete Rama, kryespekullanti ! P.S Ne kohe lufte spekullantet pushkatohen!

P.S Ne kohe lufte spekullantet pushkatohen!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s