Kategori
Uncategorized

Rikthimi i dytë i Sali Berishës .

Nga Endira Bushati *Ish-anëtare e kryesisë së PD .

Nuk mund t’ua shpjegojmë atyre që nuk e kuptojnë!

Sa kënaqësi të shohësh këto ditë, të gjithë ata të obsesionuar që vetëm emri i Sali Berishës, i tërbon, teksa studio më studio dalin jashtë kontrollit, kur shohin Rikthimin e Doktorit… të jesh publikisht kundra SB, gjithmonë të ka bërë atraktiv për tregun e punës…


Endira Bushati .

A ka faje Sali Berisha???

Edhe adhuruesi më i flaktë i tij ia numëron nja 4-5….

Por, i pafalshëm do të ishte Sali Berisha nëse nuk ndërmerrte këtë rikthim, si institucion përfaqësues i gjysmës së popullit….si shpresa e fundit për PD dhe opozitën….

– Po ç’përfaqëson Sali Berisha për të gjithë ata që e ndjekin 30 vite rresht?

Djali nga Tropoja, pa prindër të Byrosë a nomenklaturës, me peshën e diskriminimit jo të pakët krahinor, erdhi dhe “u theu turinjtë” “kapadaijve” të Tiranës, atyre me jetë të dhuruara e trashëguara nga 1945’….me punë, punë, punë, kokëfortësi e këmbëngulje të përditshme….

Por, shqiptarët, demokratët, ata të thjeshtët, të vuajturit nga “sistemi i privilegjeve” të pamerituara, e panë gjithmonë Sali Berishën si modelin e arritjeve përmes talentit e karakterit të fortë, të paepur dhe të padorëzueshëm….

Kushdo, edhe ata që nuk e njohin personalisht, kanë një eksperiencë me Sali Berishën:

– një përgjigje me sms në 2-3 të natës… mes 300-400 sms çdo ditë…

– një kartolinë për vit të ri, me shkrim dore, të drejtuar me emër… mes 5-6 mijë kartolinave në vit…

– një status në facebook me ankesën apo informacionin e dhënë….

– përgjigje e analizë për çdo ngjarje, të shkuar apo të tashme, mbi politikën, ekonominë, filozofinë e artin…

Kush mendoi se Sali Berisha do të dorëzohej e mbyllej në shtëpi, s’paska kuptuar asgjë mbi karakterin e tij këto 50 vite!

Tentuan të “vrisnin” individin, dhe rikthyen institucionin!

Tani mësoni Politikën!

*Ish-anëtare e kryesisë së PD

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s