Kategori
Uncategorized

Mykonos: Bamirësia e komandantit të policisë për fëmijët e çiftit të spirales që “zhveshi” vilat e ishullit

Në “ishullin e erërave” dhe ekzagjerimin, shumë gjëra ndodhin çdo ditë, por rrallë diçka ndryshe nga historitë e llogarive të çmendura nga shpenzuesit e mëdhenj, diçka ndryshe për shembull që ka të bëjë me njerëzimin. Dhe kjo diçka ndryshe doli nga komandanti i ri i Policisë së Mykonos, menjëherë pas çmontimit të spirales së hajdutëve shqiptarë që kishin “shkatërruar” vilat e Mykonos në vjedhje.

Zëvendës shefi i policisë u informua se midis shtatë shqiptarëve të arrestuar – gjashtë burra dhe një grua – përfshinte një çift me dy fëmijë të vegjël nga marrëdhënie të ndryshme që kishin në të kaluarën.

Fëmijët që u gjetën nga një moment në tjetrin pa pasur prindërit e tyre të pritur në dy shtëpi miqësore në ishull çdo ditë, vetëm se kishte një problem.

Për shkak se njerëzit që i prisnin ata ishin duke punuar, kishte një hapësirë prej disa orësh që këta fëmijë do të duhet të prisnin vetë për kthimin e njerëzve që u kujdesën për ta pas arrestimit të prindërve të tyre.

Pastaj ata i shoqëruan në shtëpinë e dytë që i pret në një vendbanim në ishull dhe kjo ishte diçka që ndodhte çdo ditë, ndërsa ai nuk donte që kjo lëvizje të dihej.

Ishte diçka që ai donte të bënte në një nivel thjesht njerëzor kur mësoi historinë e tyre, duke sjellë një aspekt tjetër krejt të ndryshëm të personalitetit të tij.

Linku ne origjinal /

https://www.protothema.gr/greece/article/1142371/mukonos-i-filanthropia-tou-astunomikou-dioikiti-sta-paidakia-tou-zeugariou-tis-speiras-pou-egdune-viles-tou-nisiou/?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0dBicoP-9EG5vcx2Ie1o_B4zlaBcMNBjFC1OrLaBxnRhPD5bFIxKZ7b8Y#Echobox=1626116632

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s