Kategori
Uncategorized

Henze, Schütz . Katastrofë, disa ambasadorë ngatërruan situatën aktuale me dëshirat e tyre.

Veçse këto dëshira të këtyre ambasadorëve në Shqiperi nuk ishin as me shumë dhe as më pak një zgjatim i politikës mashtruese të qeverisë Rama, per ti fshehur Brukselit dhe Bashkimit Europian, të verteten e hidhur per shqiperine. Duke filluar me krimin, korrupsionin qeveritar, drogen, lidhjet e saj me pushtetaret, dhunimin e opozites dhe mediave jo qeveritare, vjedhjen e votes, dhe mafien në pushtet…. . Kjo “pako gjë” 😉 ju fshe ne raportimet e tyre BE-së .

Susanne Schütz dhe Martin Henze /

Në statusin e saj sot në twitter z. Schütz shkruante se Integrimi në BE i gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor është një përparësi për politikën tonë të jashtme – Lexoni artikullin e përbashkët nga Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Portugalisë dhe Sllovenisë – Presidenca e fundit, aktuale dhe e ardhshme e Këshillit të BE – mbi integrimin në BE të # Ballkanit Perëndimor ketu:

Këtij statusi ju përgjigj keshilltari i CDU, z.Henze, ku citon se ….

The EU integration of the six Western Balkan countries is a priority for our foreign policy – Read the joint article by the Foreign Ministers of Germany, Portugal and Slovenia – the last, current and next EU Council Presidency – on the EU integration of the #WesternBalkans here:

1/1:The problem is that certain ambassadors confused the actual situation with their wishes and reported accordingly in Brussels and Berlin. A disaster, Mrs Schütz….

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s