Kategori
Uncategorized

Henze replikë me kryeministrin Benjamin Netanyahun. Të gjithë thithim të njëjtin ajër.

Ne të gjithë thithim të njëjtin ajër.

Ndermjet Izraelit dhe Palestines duhet te kete paqe.

Kjo paqe arrihet duke larguar duart e sherbimeve sekrete Iraniane apo te tjera qe rekurtojne dhe financojne mercenare dhe terroriste te huaj per të rindezur nje lufte pa fund, dhe per të shkaterruar paqen e brishte ndermjet Izraelit dhe Palestinës.

Ne fund te fundit, Izraeli ka të drejtë të mbrojë popullsinë e tij civile nga sulmet terroriste të Hamasit.

Këshilltari gjerman Martin Henze “debaton” ne twitter me kryeministrin Izraelit, z. Benjamin Netanyahun.

Ne të gjithë thithim të njëjtin ajër dhe duam të ardhmen.

Për miqtë e mi dhe të afërmit e mi në Izrael.

Ata duhet të njohin të drejtën e palestinezëve për një shtet.

Për palestinezët:

është të njohin Izraelin si një shtet.

Për të dy palët :

Kudo duhet të vendosi, demokracia rregulli dhe ligji.

🇮🇱 Izraeli duhet të njohë të drejtën e Palestinezëve për një shtet .
🇵🇸 Për Palestinezët është të njohin Izraelin si një shtet .

Për të dy:
Demokracia dhe shteti i së drejtës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s