Kategori
Uncategorized

Votimi elektronik/ PD fiton thellë në ‘Stalingradin’ e Tiranës

Votimi Elektronik per here te pare u eksperimentua nga KQZ, në nje zonë bastion të Partise socialiste në Tiranë.

Ku konfirmoj se …

Partia Demokratike ka shënuar një fitore të thellë në këtë njësi, e cila etiketohet si njësia nr 10 ne Tiranë….

Votimi elektronik/ PD fiton thellë në ‘Stalingradin’ e Tiranës

Nëjsia numër 10 në Tiranë ka implementuar për herë të parë krahas identifikimit biometrik edhe votimin dhe numërimin elektronik.

Ashtu siç mund të merret me mend, numërimi në këtë njësi ka përfunduar në mënyrë rekord, dhe rezultati tani dihet…

Ku Partia Demokratike ka fituar bindshem edhe ne kete zone e cila njihet si bastion i te se majtes ne Tiranë

Fitoren e PD-së në këtë njësi e ka konfirmuar edhe eksperti i të dhënave, Adlej Pici.

Ai tha se ky është një rezultat interesant, pasi PD ka fituar thellë në atë që njihet si ‘Stalingradi’ i PS në Tiranë.

Sipas tij, ky është një tregues se rezultati i PD duhet të jetë shumë i thellë edhe në zona të tjera në vend.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s