Kategori
Uncategorized

Berisha: Stop vaksines kineze te mbi 60 vjeçaret!

Te dashur miq, autoritetet kineze kane njoftuar zyrtarisht qeverine shqiptare se ndalohet te perdoret vaksina Sinovac ne personat me moshe 60 vjeç e siper.

Shtohet ditet e fundit ndjeshem numri i te vdekurve pas vaksinimit me vaksinen kineze, e cila eshte e ndaluar te aplikohet mbi moshat 60 vjec.

Edvini fsheh njoftimin e autoriteteve kineze sipas te cilit ndalohet perdorimi i vaksines ne personat mbi 60 vjeç.

Fshihet gjithashtu me qellim data e skadences te tre vaksinave ne perdorim.

Perveç kesaj Xhahili i Surrelit dhe Ndrikull Hajnia fshehin ne menyre po kriminale daten e skadences se vaksines kineze por edhe te Astra Zeneka.

Shtoj ketu se sipas mediave nje sasi e vaksines se Astra Zeneca te marre nga Beogradi sipas mediave qe citojne kryeministren e Serbise skadoi me daten 28 mars.

Duke denuar si te papergjegjshme kriminale keto qendrime te Xhahilit te Surrelit dhe Ndrikull Hajnise, te cilat po kushtojne jete te shumta njerezish kerkoj:

1-nderprejen e menjehershme te perdorimit te vaksines kineze tek personat 60 vjeç e siper,

2-berjen menjehere transparente te dates se skadimit te te tre vaksinave qe perdoren ne Shqiperi.

3-avokati i popullit te marre ne shqyrtim urgjentisht te gjithe dokumentacionin e vaksinave qe administrohen e Shqiperi dhe tia dergoje per hetim dhe ekspertize OBSH. sb

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s