Kategori
Uncategorized

Zotit sa i detyrohem ?

Pasi u përmirësua shëndeti i tij në ditën që do linte spitalin plakut 93 vjeçar i erdhë në konsultë doktorët.

Ata i shjeguan se një bombolë oksigjeni, e cilat ishte shpenzuar për një ditë trajtimi, kushtonte jo pak por 500€


Në atë moment plaku filloj të qante!

Doktorët i thanë nuk ke pse qan ato lekë do ti paguajmë ne!

Ndërkohë përgjigja e plakut i bëri të gjithë doktorët të qanin!


“plaku u pergjigj”
Nuk qaj për lekët se ato i kam dhe do i paguaj…
Por qaj sepse ju vetëm për një ditë më kërkuat 500 euro!


A e merrni me mend se sa i detyrohemi Zotit?

E ndërsa unë kam 93 vite mbi shpinë, vite që mbushem me oksigjen nga Zoti edhe asnjëherë nuk e kam falenderuar!

Fjalët e plakut janë një mësim për të gjithë ne!
Kur jemi mirë pa dhimbje pa sëmundje nuk i japim vlerë por kur sëmuremi në spital akoma edhe oksigjenin e paguajmë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s