Kategori
Uncategorized

Beni ka të drejtë : Mund te rrish 8 vite ne pushtet dhe te mos besh asgje!

Shkruan analisti Dritan Kaba .

🔹Të qeverisurit matet me punë jo me vite!

Mund te fusesh Shqiperine ne NATO.

Te ndertosh rruge dhe autostrada.

Te liberalizosh vizat per shqiptaret, t’i besh qytetare te barabarte me ata evropiane.

Te sjellesh miliarda dollare investime te huaja.

Te liberalizosh tregun.

Te kesh taksat me te ulta ne rajon.

Te çosh pas hekurave bandat me te rrezikshme ne Shqiperi.

Te besh gjithshka per shpalljen e pavaresise se shtetit te Kosoves.

◾️Te rrisesh borxhin ne nivelin e 100%, dmth ta çoshesh shtetin drejt falimentimit.

◾️Te japesh PPP pa gare, ne menyre skandaloze, korruptive.

◾️Te lesh shqiptaret ne dite te hallit, pa asnje ndihme perballe Pandemise. Ta luftone semundjen me borxhe dhe ata qe nuk kane mundesi te mos kurohen dot.

◾️Te fshehesh mijera viktima nga Covid.

◾️Te mbulosh Shqiperine me droge dhe ta kthesh ne Kolumbine e Evropes.

◾️Te largosh shqiptaret nga vendi i tyre se nuk kane asnje mundesi te jetojne me dinjitet ne vatren e tyre familjare.

◾️Te kapesh vendin e pare ne bote per azilkerkim.

◾️Te largosh gjithe investitoret e huaj nga vendi.

◾️Te besh tendera sekrete dhe pa gare.

◾️Te blesh ilaçet me tre deri ne tete fishin e çmimit.

◾️Te perdoresh bandat si skuadrone paramilitare ne zgjedhje.

◾️Te bashkepunosh me Ndragheta-n.

◾️Ta kthesh vendin ne lavatriçen e parave te zeza te krimit te organizuar dhe korrupsionit.

◾️Te çosh numrin e analfabeteve funksionale ne 65%.

◾️Te bllokosh per 8 vite integrimin e vendit.

◾️Te shkaterrosh tregun dhe garen e ndershme.

◾️Te kapesh drejtesine dhe ta kthesh ne organizate te Rilindjes.

◾️Te shkaterrosh konsensusin politik me vota te blera duke shkaterruar dhe Kushtetuten.

◾️Te japesh buxhetin e shtetit ne kater pese duar.

◾️Te grabisesh me ligje pronat e shqiptareve.

◾️Te jesh qeveria qe ka mbi 40 ligje te miratuara antikushtetuese.

◾️Te perçash shqiptaret ne dy anet e kufirit e te besh plane per copetimin e Kosoves.

◾️Te besh marrveshje te fshehta per shitjen e detit.

◾️Te shembesh Teatrin Kombetar dhe te rrenosh vlerat historike.

Mund te rrish 8 vite ne pushtet dhe te mos besh asgje!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s