Kategori
Uncategorized

Plas sherri në PS për “mbeturinat” e LSI. Deputeti Shameti: Ky Nasipi ka ndërruar 4 parti, ky tjetri i kriminalizuar!

Portali Dosja.al ka zbuluar se në grupin e Whatsapp të deputetëve të Partisë Socialiste, ku administrator është Edi Rama, deputeti i Beratit, Adnor Shameti ka ndarë me ta një lajm ku Veliaj shfaqet përqafuar me Naçon dhe Rehovicën.

Foton e tij, Veliaj e kishte shoqëruar me mesazhin “Bashkimi bën fuqinë”.

“Jam shume dakord me lalin qe bashkimi ben fuqine, por ne radhe te pare me mua, Ermonelen, Fadilin, pastaj me prurjet qe kaluan me parametra zero ne merkaton e janarit, Gledionin (alias Mina Kusta) sipas vendimit per heqjen e mandatit nga dekriminalizimi dhe me pas Nasipi, qe e ka PS, vetem partine e katert ku aderon, pas qenies sekretar organizate ne PPSH ne Fakultetin juridik, kur ishte student i ardhur nga klasa punetore nga shkolla e mesme e nates, faji i babait tim qe ishte shef arsimi ne ate kohe, aderimit ne PAD e Cekes si drejtor kuadri ne MB, LSI dhe tani e katerta, e verteta. E me te drejte gjyshi im ne keto kushte kur dhe kryeplaku po mer vrull te kandidoje vete ne BR, do te thoshte, zoti e ndihte shef Klosin (u ngrita ne kembe per te disaten here)” ka shkruar Shameti.

Foto: Erion Veliaj me dy të larguarit nga LSI

Komenti i Shametit është shoqëruar me heshtjen e të tjerëve, por ka hapur tashmë një temë delikate në Berat. Çfarë i është premtuar të ardhurve nga LSI?

Në zgjedhjet e kaluara, Blendi Klosi ishte në krye të listës së kandidatëve të PS në Berat. E dyta në listën e socialistëve qe Ermonela Valikaj, i treti qe Adnor Shameti dhe i katërti, Fadil Nasufi.

Në këtë rast deputeti Shameti ka të drejtë, pasi të spostohet ai dhe ti zënë vendin të përjashtuarit e LSI, sikur nuk shkon! Deputeti Adnor Shameti njihet si njeri me integritet. Po kështu dhe Ditmir Bushati rrezikohet të mos jetë në listë apo Fatmir Xhafaj që të lihet dikur nga fundi në Vlorë.

Edi Rama po përgatitet për të kaluar në opozitë, ndaj po synon të largojë njerëzit me integritet në PS që të mos i kundërvihen pas humbjes për të dorëzuar PS-në.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s