Kategori
Uncategorized

“Mjaft u more me Kosovën!”. – Ish -diplomati gjerman Wolfgang Ischinger i drejtohet me tone të ashpra Grenellit: Koha jote mbaroi!

“Ric, sinqerisht! 

Mjaft u përpoqe të ndërhysh. Mjaft dëm është bërë.

Mandati juaj ka skaduar.

Lërjani Kosovën njerëzve të Kosovës”, – ka shkruar Ischinger ku ka ripostuar shkrimin e Grenell.

GJERMANI– Ish-diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger i është drejtuar me tone të ashpra ish-të dërguarit të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i cili po sulmon fituesin e zgjedhjeve, Albin Kurtin.

Ischinger është shprehur se tashmë ka mbaruar mandati i tij dhe Kosova i përket njerëzve të Kosovës.

“Ric, sinqerisht! Mjaft u përpoqe të ndërhysh. Mjaft dëm është bërë. Mandati juaj ka skaduar. Lërjani Kosovën njerëzve të Kosovës”, – ka shkruar Ischinger ku ka ripostuar shkrimin e Grenell.

Grenell shkroi në Twitter se “komuniteti ndërkombëtar nuk ka investuar aq shumë në shtetin e Kosovës që Albin Kurti të vijë e ta shpërbëjë atë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s