Kategori
Uncategorized

Henze… Soreca një turp për BE-në.

Henze thirrje BE-së.

Shqiperia po mbushet me ambasadore mejhanesh.

Ne se doni te ndihmoni sinqerisht Shqiperine, fillimisht terhiqni ambasadoret klloune qe keni akredituar atje.

Bashkimi Europian ka deshtuar me perfaqsuesit e tij ne shqiperi

Perfaqsuesit e tij nuk kane percuar dhe mbrojtur demokracine dhe politikat e BE-se ne shqiperi, por me heshtien, apo ”miqesite” e tyre me qeveritaret, ata janë bere pjese e baterdise dhe babezise qeveritare ne keqmenaxhimim e shtetit, vjedhjen e votave dhe hashashizimin e shqiperisë.

Jashte pritshmerive te BE-se, edhe popullit dhe politikes shqiptare, ambasadorja mbas korruptimit nga narkoqeveritarët, u be pjese dhe një mbrojtese jo vetem qorre por dhe e ndyre e bandave dhe banditeve ne qeverine ”rilindase” te drejtuar nga Rama.

E ndersa ne shqiperi tenderat abuzive me leket e BE-se, dhe shqiptareve, vjedhja e pa pare me KÇK-te, keq qeverisja, droga, trafiku, krimi i organizuar i lidhur me kete qeveri, po bejne namin…

Ambasadori i BE-se Soreca jo s’duhet lejuar të vazhdojë ti bëjë hije dhe fresk Ramës, por duhet te thirret urgjentisht ne Strasburg nje si ambasadori i BE-se ne Kubë.

Në fakt z.Soreca ka kohë që akuzohet nga shoqeria civile, qytetaret dhe politika, per lidhjet e ngushta dhe te dyshimta me administratën Rama.

Mafia e Rames ka shume regjistrime per keta lloj ambasadoresh, te cilet mbasi i mekon, i regjistron restoranteve dhe moteleve me kamerat e fsheta.

Dhe fundi tyre politik dhe diplomatik, dihet.

Ata kthehen ”butesisht” nga perfaqsues dinjitozë të BE-se apo shteteve te tyre, ne kllounë te Rames, duk mos nderhyre dhe raportuar te verteten që presim, ne raportimet e drejta dhe të vërteta, në vendet e tyre, apo ne organizmat nderkombëtare

Roli dhe veprimtaria e ketyre ambasadoreve eshte denoncuar shume here nga opozita dhe politika shqiptare.

Problemi i ambasadorëve u prek para pak ditesh edhe nga kryetarja e LSI-se z.Kryemadhi… Ajo denoncoj ambasadoret qe jo vetem nuk po bejne detyren e tyre si diplomate te BE-se, por pa turpesisht po lene vajzat shqiptare me barre duke mos denjuar te njohin detyrimet ndaj femijeve që lenë pas…

Kjo eshte ajo që nuk i duhet sot Shqiperisë.

Shqiptaret besojne në Bashkimi Europian, por nuk besojne me në përfaqsuesit e tij në vëndin e tyre.

Nuk ju besojne me fjaleve dhe premtimeve te tyre boshe.

Nuk besojnë sepse jane po keta ambasadore perfaqsues te vendeve te tyre dhe BE, qe me veprimet dhe mosveprimet e tyre, kanë humbur reputacionin dhe dinjitetin e tyre në politikë dhe në popull.

Të marresh persiper mbrojtjen e stanit të deleve dhe te drekosh me ujkun, kjo nuk shkon zoterinj ambasadorë…

Ju dashur pa dashur këtë po bëni të nderuar.

Pjese nga statusi i z.Henze.

The EU needs a new EU ambassador for Albania. Soreca is too close to the socialist autocracy of Rama, a no-go, a disgrace for Italy and a disgrace for the EU.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s