Kategori
Uncategorized

“Rama i ndau lekët me 10 dashnoret e tij”, Bushati nuk përmbahet ndaj Ramës, i bën komentin e vitit.

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin ‘Open’ e ka komentuar menxhimin e pandemisë nga qeveria Rama me anën e një anektode pikante.

Bushati shprehet se nëse e konsiderojmë shtetin si një familje, dhe popullinë si pjestarë të kësaj familjeje, atëherë mund të themi se Rama lekët i çoi për kurimin e dashnoreve dhe jo për familjen.

Me ironi termin ‘dashnore’ Bushati e përdor për oligarkët dhe koncesionet qeveritare.

“Do ta tregoj menaxhimin e pandemisë nga qeveria me një anekdotë.

Ne jemi si një familje normale që të gjithë lekët që kemi i hedhim për të shëruar dikë që na sëmuret. Lekët e hedhura për shërimin e vëllait apo babait nuk ishte keq, por ka baballarë që lekët e ngelura i ndajnë me djalin, vajzën dhe gruan.

Por ka dhe baballarë që këta lekë i ndajnë me dashnoret, siç i ndan kryeministri me oligarkët. Rama i ndau lekët me 10 dashnoret e tij”- tha Bushati.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s