Kategori
Uncategorized

Kërma që i urreu shqiptarët këndej e andej kufirit londinez.

Dashuro sllavët dhe urre kosovarët !

Ilir Fatkoja/


Ka motivi kriminal dhe armiqsor i bandës komunisto-enveriste qysh në ngjitjen e PKSh dhe diktatorit.
Kërma që i urreu shqiptarët këndej e andej kufirit londinez, veçanërisht nacionalistët u shqua si dashnor pasionant me “vllezërit” serbë.
Jo vetëm pasuritë e shqiptarëve u fali diktatori por edhe jetët e tyre..
Në të njëjtën linjë, të dashurisë për sllavët dhe shitjes së Kosovës e kosovarëve ecën dhe pasuesit e post diktaturër Nano e Rama.
Dashuria e etërve langaraqë dhe bijve laramanë ka qenë krimi më i pa besë që i është bërë Kosovës.
🔹Kryeministri mendje shterrur e ka pritur me afsh ndyraqin Vuçiç.
🔹Çelësat e Bashkisë hajduti i pa shkollë i Terpanit i kanë vënë në “kallashin” e Bregoviçit.
🔹Dashuria e llumit të kuq për serbo-sllavët është e madhe dhe e pa shterrshme.
Dhe është aq vrasëse për bashkimin e vërtetë të shqiptarëve. E lindur në gjakderdhje.
Pranimi me hossana i “bashkim vllaznimit ” vrau shpresën për bashkim kombëtar. Tivari ende ka gjakun e 5 mijë shqiptarëve të Kosovës që u vranë me ndihmën e PKSh.


Qindra në mos mijra kosovarë të tradhtuar nga shteti amë u burgosën nga enverizmi.
Dhe kanë surrat paçavuret të na tregojnë “dashurinë dhe kujdesin” e partisë për kosovarët.
Hej të roitur e të pa fytyrë deri në absurd.
Tashmë dihet botërisht që Sigurimi shqiptar ka bashkëpunuar në mënyrë të vazhdueshme me UDB jo vetëm në rikthimin e të arratisurve, por dhe dorëzimin e listat që hartoheshin në ca zyra të posaçme të ish KQ. Listat me emrat e militantëve enveristë kosovarë.
Nuk kish si të ndodhte ndryshe.
Prandaj Ramovçi doli jashtë kur Presidentja e Kosovës V. Osmani mori fjalën.
Se po të mos reagonte ashtu Ramoviç Rrumbullakët do zemrohej Vuçua.
Po Vuçua është vëllai me tapi i birit të Kiços. Dhe biri i Kiços mun të tradhtojë këdo, por jo dashurinë me kolerën.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s