Kategori
Uncategorized

Gratë i provon Rama. domatet e serave të lushnjës, Çuçi.

Rrodhe rrodhe, kokorrodhe, moj kasolle. Ku i gjete, nga i mblodhe, veç llaxhore.

Edi Rama ka një mardhënie të vjetër dhe ‘speciale’ me ministrin e ri të rendit Bledi Çuçin, të cilit së fundmi i ka lënë të provojë i pari, domatet e serave të lushnjës.

Keta dy burra ndajne shume gjera te ”shenjta” bashkë, ku veç posteve në pushtetin e tij Rama i ka dhënë Çuçit edhe gruan, dikur e dashur speciale e Ramës plazheve nudo te Francës.

Veç gruas me provë Rama i dha ketij të fundit karrigen e deputetit edhe tre poste ministrash në keto 7 vjet të qeverisjes së tij.

Keta dy burra shteti ka kohë që indajne gjerat e shtrenjta me njëri tjetrin.

Para pak kohesh në viziten e perbashket ne nje ferme, Rama e toleroj Çuçin duke lene kete te fundit ta provojë i pari atë “gjënë” e mirë, dhe pastaj tja lere radhen kryetarit ta provojë.

Veçse Rama e le Çuçin të parin ta provoje i pari, vetem kur behet fjale per domate. Se kur behet fjale per gra, i pari i provon Rama, mbasandaj ja kalon si mall të dorës së dytë Çuçit dhe çuçëve për gra…

Kështu ka ndodhur me Delina Ficon bashkëshorten aktuale të Çuçit, e cila megjithse ekraneve shfaqet si ‘ramiste’ e flaktë edhe pse vetë ka kaluar nga i pari te i dyti, gjithsesi nuk e prish miqesine me të parin, duke i dhënë shumë pushtet edhe të dytit…

Po si dolën per here te pare keto foto-nudo ?

Më 2006 gazeta serbe “Fokus” e Banja Lukës (Bosnjë) publikoi fotot e mirënjohura nudo të Edi Ramës. Atëhere të gjithë diskutuan me pasion skandalin Rama, por askush nuk ngriti dyshime pse ato foto u publikuan pikërisht nga një gazetë serbe (si mundën serbët të siguronin fotot në fjalë), dhe kush ishte femra në foto me Edi Ramën?

Në librin e tij “Kurbani” Rama e ka etiketuar shantazh mafioz për para publikimin e fotove… Pyetje pa përgjigje mbeten gjithashtu: A janë fotot në fjalë maja e ajsbergut e informacionit që “serbët” kishin për Ramën? Pse “serbët” ndaluan publikimin e materialeve të tjera? A pranoi Rama shantazhin “serb”?

Femra në foton nudo ishte Delina Fico, gruaja e dytë e Ramës, të cilët u ndanë pas një bashkëjetesë 6 vjeçare (shkaku i divorcit nuk dihet).

Por a është zonja Fico autorja e shantazhit ndaj Ramës për fotot nudo?

Në vijim të kësaj linje, kush ishte ai/ajo që bëri fotot e famshme (kush shkrehu aparatin)? Rama kurrë s’e ka zbardhur këtë moment, megjithëse ka patur detyrimin qytetar/politik, ndërkohë që rrjedhja/publikimi i fotove mund të jetë bërë pikërisht nga rrethi i personave që kanë qenë me Ramën në atë plazh. Sa njerëz ishin ata, dhe kush ishin ata? Natyrisht ky episod duhej trajtuar nga Rama në librin e tij, pasi bëhej fjalë për shantazh kundër një lideri kryesor në vend (sot kryeministër).

Delina Fico më vonë është lidhur me z. Bledi Çuçi (Ministër Shteti për Çështjet Vendore në Qeverinë Rama), i cili pa asnjë eksperiencë paraprake në PS, zgjidhet më 2007 anëtar i Asamblesë Kombëtare të PS-së dhe kryetar i Komisionit të Asamblesë për Çështjet e Pushtetit Vendor. Çuditërisht ngjitja e tij surpizë (si shumë surpriza të tjera të Ramës në emërime) vjen pikërisht pas shantazhit të “pa-zbuluar” të 2006-s të fotove.

A ishte suksesi i z. Çuçi produkt i marrëveshjes (së fshehtë) te Ramës me zonjën Fico që kjo e fundit të ndalonte rrjedhjen/publikimin e mëtejshëm të informacionit kompromentues për Ramën?
Por më kryesorja, a po përdor Rama pushtetin (paratë e taksapaguesve) për të mbylluar “gropat e errëta” të jetës së tij, me emërime të pamerituara, thjesht e vetëm për të evituar shantazhe të tjera të tipit të fotove nudo?

Por sa gra ka pasur Rama ?

E para është artistja Matilda Makoçi me të cilën u divorcua.

Më pas është aktivistja Dalina Fico.

E treta gjermania Eva që nuk qëndroi dot gjatë me të në Shqipëri.

Më pas Rama krijoi një lidhje me prezantuesen Rudina Magjistari, me të cilën bashkëjetoi për pesë vite.

Dhe tashmë bashkëshortja Linda Basha.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s