Kategori
Uncategorized

Zv/ministri i Ramës,ishte shkarkuar nga PD para një viti, ja arsyeja

Besard Kadia apo flluska e Demagogjisë dhe tellallëve të Ramës…

Rama emëroj ish kordinatorin e Partisë Demokratike, Besart Kadia, në postin e zv.ministrit të Financave dhe Ekonomisë.

Veç një detaj i “vogël” nuk është thënë sot.

Kadia nuk është pjesë e strukturave të PD_së.

Ai është shkarkuar nga funksioni i anëtarit të Këshillit Kombëtar të PDSH, që më datë 5 nëntor 2019, për shkak se ishte nismëtar i krijimit të lëvizjes politike “Alternativa”, e financuar sipas informacioneve të verifikuara nga burime të dyshimta financiare të klientëve preferencial të Qeverisë.

Që nga ajo datë Kadia nuk ka asnjë funksion në PD dhe nuk mund të ketë as në të ardhmen.

Atij i është hequr e drejta për të zgjedhur dhe për t’u zgjedhur në strukturat e Partisë Demokratike, për shkelje të parimeve bazë të funksionimit të PDSH, të sanksionuar në nenin 9 të Statutit të PDSH-së.

E ndersa Irena Beqiraj, Ish zv/ministrja e financave e PS ironizon ne nje status te saj kur thotë se :

mire ka bere ….
Pse mos ti sherbej vendit, i sherbeu tek PD , aty e nxorren per shitje tek tezgat me 70 % ….
E bleu nje oligark , tani ja fali PS per ti sherbyer vendit

Pjesë nga statusi i saj.

🌑 Tani e ka radhen Papa te lexoje vargje nga kurani te krishtereve, ne meshen e cdo te diele , ne San Pietro!
Te djathtet do te na marrin me qafe Perandorine , doja te thoja Partine.
Jo mire e kisha Perandorine . Sepse partite
kane nevoje per ideologji edhe njerez me bindje te qarta.
Perandorite kane nevoje per Jenicere , te cilet per interesa personale hidhen sa andej kendej .

Kur mendoj se politikat socialiste te financave gradualisht kaluan nga Angjeli dhe Ben Malaj tek Kadia me kujtohet nje ” gjoja ekspert i vererave qe i thoshte kamarierit: “me sill edhe nje 7 up per ta shuar pak kete veren Cabernet Sauvignon Conti d’Arco se duhet holluar pak.

PD na e dha me 70% ulje….. ne ke do i japim PD -se ti kthejme nderin? 😀

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s