Kategori
Uncategorized

KU ESHTE KOMUNIZMI SOT, 31 VITE PAS RENIES SE MURIT TE BERLINIT!

nga Dritn Kaba/

Si sot 31 vjet me pare ra Muri i Berlinit. Kujtuam se bashke me Murin rrezuam perfundimisht edhe komunizmin, por ai po rikthehet edhe njehere sot nga bijte e eterve.
Sot, Komunizmi po linçon çdo njeri te lire per shkak te bindjeve te tij.
Sot, Komunizmi po kerkon te rikthehet me nje pamje te re.
Sot, Komunizmi eshte i meshiruar tek globalizmi.
Sot, Komunizmi po perndjek çdo njeri qe mendon ndryshe nga globalisto-komunistet.
Sot, Komunizmi eshte tek censura ndaj se vertetes.
Sot, Komunizmi eshte tek urrejtja ndaj opozites, ne Shqiperi.
Sot, Komunizmi eshte tek mungesa e fjales se lire, tek manipulimi i se vertetes dhe kapja korruptive e mediave.
Sot, Komunizmi eshte tek ligjet antikushtetuese dhe arroganca e qeverisjes.
Sot, Komunizmi eshte tek mungesa e plote e nje drejtesie te pavarur.
Sot, Komunizmi eshte tek kapja e sistemit te drejtesise.
Sot, Komunizmi eshte tek mosndeshkimi i korrupsionit te frikshem.
Sot, Komunizmi eshte tek zhdukja e gares se ndershme dhe punesimit sipas merites.
Sot, Komunizmi eshte tek dhuna shteterore ndaj te pamundurve.
Sot, Komunizmi eshte tek tekset e shkolles, qe nuk kane asnje denim per krimet e kryera nga ai. Asnje shpjegim per viktimat. Asnje shpjegim per jete e humbura.
Sot, Komunizmi eshte tek grabitja dhe shkaterrimi i prones.
Sot, Komunizmi ka pasqyre te saj qeverisjen rilindase.
Sot, Komunizmi eshte te monopolizimi i jetes ekonomike.
Sot, Komunizmi eshte tek vjedhje e zgjedhjeve dhe tjetersimi i votes.
Kush harron eshte i destinuar ta perjetoje edhe njehere ate, ne menyre dhe forme edhe me te keqe.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s