Kategori
Uncategorized

Rama eshte njeri transaksionesh .

Keshtu e pa Fatos Nano kur e mori nga Parisi me thonje te palare sic e deklaroi dhe ai vet.

Keshtu e pa Partine Socialiste kur hyri aty , si transaksion.
Keshtu e pa postin e kryebashkiakut, si transaksion 20%.
Keshtu e pa aleancen me LSI , jo si nje manover politike,si transaksion.
Keshtu e pa postin e kryeministrit ,jo si politik e karriere, thjesht si transaksion financiar.
Keshtu e pa marreveshjen me krimin e organizuar, si transaksion ,dhe keshtu ishte historia e trafikut te droges,historia e kanabisit dhe keshtu eshte edhe amnistia fiskale qe po propozon, maja e nje transaksioni financiar.


Ne keto dite te nxehta korriku u mbyll nje nga farsat me te shemtuara ne politiken shqiptare, nje konflikt te cilin e prodhoi nje kryeminister i cili njihet keto 7 vite pervec droges e korrupsionit ,per prishje marreveshjesh dhe pabesi , vecori te cilat ai i ka trasheguar gjate gjithe karrieres se tij ne Partine Socialiste sepse kjo e fundit nuk i duhej, i duhej vetem sigla.
Rama sic e ka theksuar edhe vete por sic e deshmoi keto 20 e ca vite ne pushtet nuk eshte politikan, Rama eshte njeri transaksionesh .
– Keshtu e pa Fatos Nano kur e mori nga Parisi me thonje te palare sic e deklaroi dhe ai vet ,si transaksion.

– Keshtu e pa Partine Socialiste kur hyri aty , si transaksion.
– Keshtu e pa postin e kryebashkiakut, si transaksion 20%.
– Keshtu e pa aleancen me LSI , jo si nje manover politike,si transaksion.
Keshtu e pa postin e kryeministrit ,jo si politik e karriere, thjesht si transaksion financiar.
– Keshtu e pa marreveshjen me krimin e organizuar, si transaksion ,dhe keshtu ishte historia e trafikut te droges,historia e kanabisit dhe keshtu eshte edhe amnistia fiskale qe po propozon, maja e nje transaksioni financiar.

– Keshtu eshte Shqiperia qe ai po qeveris per te, jo vendi i tij, thjesht nje transaksion financiar.
– Keshtu ishte kosova per te, transaksion financier qe fillonte me shkembimin e territoreve, plan i cili zbuloi nje transaksion te rrezikshem financiar.
– Keshtu ishte Reforma ne Drejtesi per te , nje transaksion financiar.
Keshtu eshte Kushtuta per Ramen , nje transaksion financiar, por ketu ndeshi nje mur te forte, Presidentin e Republikes.
Presidenti Ilir Meta ne te gjithe periudhen e fundit ka mbrojtur me pathos kushtetuten dhe kushtetueshmerine duke denoncuar transaksionin e Rames me Gjykaten Kushtetuese edhe vete Kushtetuten.
Dhe Presidentit nuk i dha te drejte vetem koha, i dhane te drejte te gjitha institucionet kombetare dhe nderkombetare te cilat nuk i kishte bere pis Rilundja, presidentit i dhane te drejte individe te rendesishem me integritet brenda dhe jashte vendit qe pagatoret e rilindjes u turren me vrap ti benin shenjester

Skenari i pabese i Rames per konfliktin me presidentin ne fakt u be me qesharak duke pare kush drejtonte komisionin per shkarkimin e presidentit dhe debatet qe zhvilloheshin aty.
Rama nuk eshte se si njeh kapacitetin dhe peshen e marionetave qe ka perqark, qellimisht i zgjedh;pa peshe, pa permase, pa trashegimi politike e intelektuale , ne raste te caktuara edhe pa shkolle ose me nje formim te blinduar rural sepse ky format i duhet .


Teksa degjoje tekstet e marionetave keto 48 ore lidhur me perfundimin e farses ngritur kunder presidentit te republikes nuk ndjeje me as zemerim as revolte sepse nje beteje ishte fituar por ndjeje vetem neveri.
Presidenti i Republikes nuk u ndesh vetem me nje Dvoran ; Rama kishte klonuar disa Dvorana .Thjesht u gjet nje hetues i diktatures sepse prurjet e asaj kohe jane lakej shume te bindur ku gershetohet nostalgjia me dashurine per parane dhe sic e thame me larte Rama transaksionet i njeh mire,por ky stil i njihet .
Pabesia e Rames dhe mendja e ‘ndritur’ e Ulsiut shenoi dhe fundin e komisionit te turpit .
Presidentin nuk e shkarkuan dot .


Ate e kuptuan qe ne 2 Mars. Rilindja shkarkoi veten.

/editorial 55news.al

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s