Kategori
Uncategorized

LifeClean: Një dezifektues kundër Co-19

Dezinfektoni me dezinfektimin KBM nga LifeClean

Është vërtetuar se dizefektant LifeClean është vrases i fuqishem virusit EN14476 qe ka struktura më të ashpra se sa të tipit të virusit Corona (covid-19)

Në luftën kundër viruseve, baktereve dhe baktereve shumë rezistente që janë pas stomakut, të vjellat, salmonelës, legionelës dhe MRSA dhe në spore të vështira për tu trajtuar, kërkohet një dezinfektues i fuqishëm. Në të njëjtën kohë, mjedisi duhet të kursehet.

Dezinfektimi i KBM nga LifeClean lehtëson përmbushjen e kërkesave.

Eliminon shumicën e mikroorganizmave

Brenda dy minutave, DMD dezinfektimi nga LifeClean siguron efekt të plotë dezinfektues dhe eliminon:

– campylobacter, herpesvirus dhe organizmat që shkaktojnë legionelën dhe salmonelën si dhe  sëmundjen e dimrit (kalicivirus)

– baktere rezistente ndaj antibiotikëve siç është MRSA

– është vërtetuar sipas vrasjes së EN14476 të strukturave më të ashpra të virusit sesa tipit Corona (covid-19)

– spore myk dhe të rëndë siç është Clostridium difficile

SHËNIM! Në mjedis të ndyrë, agjenti duhet të punojë për pesë minuta.

Mjedisi miqësor dhe i lehtë për tu trajtuar

Dezinfektimi i KBM është jashtëzakonisht miqësor ndaj mjedisit falë një procesi të veçantë prodhimi. Produkti është me bazë uji 99.6%, i prodhuar në Suedi dhe i gatshëm për përdorim. Ju nuk keni nevojë për pajisje mbrojtëse kur përdorni produktin.

Dezinfektimi i KBM nga LifeClean mund të përdoret kudo që është i nevojshëm dezinfektimi në spitale, klinika veterinare, strehimore të kafshëve, shtëpi pleqsh, shkolla dhe parashkollorë, në industrinë ushqimore dhe bujqësi, në hotele, tualete të lëvizshëm etj.

Produkti është i dokumentuar mirë dhe është testuar nga institutet e pavarura të kërkimit – Instituti i Kërkimit Teknik i PS Suedisë dhe SSI danez, për të përmbushur standarde të larta për mjedisin dhe përdoruesit.

http://www.procurator.net/sv-se/partners/kbm/kbm-professional/desinficera-med-kbm-disinfection-by-lifeclean

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s