Kategori
Uncategorized

Jemi në luftë, por do ja dalim.

Në fakt megjithe se me vonese nga dalja e tij, ky ishte programi i pastër “rilindas”

E nisi nga burgu për ata fakiret që vjedhin energjinë elektrike dhe e realizoj deri më sot, tani e filloj ndaj mbledhesve te kanaçeve, ndaj atyre që thyejnë karantinën për nje copë buke që rrezikojnë nga 10-15 vjet burgim.

Vertet ky ishte programi bastard “riindas” qe delet me hir a me pahir e hengren si sapunin per djathë.

Këte fuqi i dhane ketij te semuri mendor, uzurpues i nje shteti te tere.

Kete fuqi i dhane diplomatet dhe ambasadat e huaja perendimore një te droguari peng i grupeve kriminale.

Kete fuqi i dha Soros nëpërmjet ambasadorit Lu dhe peshkut të arte të tij.

Këtë fuqi i dha dhe ambasadorja Vlahudin perfaqsuesja me e shemtuar e europes.

Kete fuqi i japin dhe kelyshet bastarde te pseudo opozites parlamentare që si qenër të rrahur ngelen shkop mbeshtetes i tij ne sallat e bordell parlamentit..

Këte fuqi i dha dhe vota e te mashtruarve, vota e emigranteve shqiptare ne greqi, qe sot po i le me dite e net nëper dogana jashte nje si kafshet duke mos i lejuar te futen ne token meme.

Thjesht nje i çmendur u emerua shef pavioni në njërepart psikiatrie, dhe mbas saj në drejtor dhe “ministër shëndetsie”

Mjerë pacientët.

Programi për “Rilindjen” e Shqipërisë:

 • Prill 2020 – Rama paralajmeron 10 deri 15 burg per ata qe thyejne karantinen.
 • Dhjetor 2019 – Rama kercenon 7 deri 15 burg per ndertuesit dhe arkitektet.
 • Qershor 2019 – Rama paralajmeron 10 -15 vjet burg kush bllokon rruget.
 • Maj 2019 – 5 vjet burg kush demton zonat e mbrojtura
 • Maj 2019 – 5 vjet burg per cenimin e figures se nepunesit civil
 • Prill 2019 – Rama paralajmeron 3 vjet burg per ata qe organizojne dhe vene baste sportive
 • Nentor 2018 – Burg per protestuesit tek Unaza e madhe (30 dite burg se tentoi te godase Ramen me kepuce)
 • Prill 2018 – Burg per protesuesit e Kukesit
 • Maj 2017 – Deri ne 7 vjet burg per shitblerjen e votes
 • Janar 2017 – PS propozon 3 vjet burg per vrasjen e qenve
 • Mars 2016 – Burg per protestuesit tek parku i liqenit
 • Janar 2016 – Rama, 15 vjet burg per kedo qe demton pyjet
 • Janar 2016 – PS propozon 3 vjet burg nese kapesh me celular ne burg

-Nentor 2015 – Rama, 3 vjet burg per ata qe shpifin.

 • Tetor 2015 – PS propozon 10 vjet burg per ata qe shesin mallra kontrabande
 • Shtator 2015 – Rama: 3 vjet burg per ata qe nuk leshojne fature tatimore.
 • Dhjetor 2014 – Rama: 8 vjet burg per ndertimet pa leje
 • Tetor 2014 – Rama: 5 vjet burg per ata qe vjedhin energjine elektrike
 • Mars 2014 – PS kerkon 3 vjet burg per shoferet e dehur

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s