Kategori
Uncategorized

Video: Akuza publike: Edvin Kristaq Rama i burgosur dy here ne France!

Ikonografist Gjergji Thimo.

Ministri i brendëshëm, Tahiri më kërcënoi me kokën e vajzës

Gjergji Thimo, koleksionisti i famshëm nga Korça ka rrëfyer edhe një herë dramën e madhe të jetës së tij dhe të koleksionit madhështor me vlera të larta kulturore dhe monetare të ikonave dhe sendeve të tjera antike, të cilat i kishte trashëguar dhe mbledhur nga të parët e tij.

Kryeministri Edvin Kristaj Rama me vodhi ikonat personale, dhe njeren prej tyre ja ka bere dhuratë Tomi Blerit.

Akuza publike: Edvin Kristaq Rama i burgosur dy here ne France!

Miq, le te ftojme ne Edvin Kristaq Ramen ti pergjigjet akuzes ne ja mbane!


Thimio ka thënë se ai ka refuzuar që t’i japë një pikturë të Onufrit kryeministrit Rama, i cili dëshironte t’ja bënte dhuratë atë Tony Blair.

Akuzat ndaj meje janë trillim. Refuzova të jepja një pikture origjinale të Onufrit. Pikturën që kushtonte 1 milionë euro ma kërkoi deputeti Koço Kokedhima, Artan Lame dhe kryeministri Edi Rama. Pikturën donin t’ja jepnin dhuratë ish-kryeministrit të Britanisë, Tony Blair. Pas refuzimit tim për t’u dhënë pikturën që e kisha trashëgimi personale, u ngritën akuzat ndaj meje. Kërkoj drejtësi. Nuk jam trafikant”, ka thënë ai.

Ishte një operacion famëkeq, tipik banditesk, fashist, i cili u ideua në zyrat më të errëta anti-shqiptare, në zyrat sllavo-greke-ortodokse. Operacioni u drejtua nga Rama e Kokëdhima, u zbatua nga ministri i Brendshëm Tahiri


Ndiqeni videon!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s