Kategori
Uncategorized

Më mirë të merrja koronavirusin, se sa të më vinte letra e pushimit nga puna. Covid-19 të jep shanse të jetosh.

ISHIN “INFEKTUAR” NGA KORONAVIRUSIT
Bashkia e Gjirokastrës pushon nga puna 52 punonjës.


Nga Telnis Skuqi

  • Ky bën sikur është i zgjedhur, jo sikur është emëruar, – më shkruajti një miku im i shtrenjtë.
  • Është e dënueshme në kushtet e emergjencës së fatkeqësisë natyrore, nëse unë dhe kolegët e mi nuk janë shkaktarët të fatkeqësisë, – shton më tej ai, dhe, sakaq më shpjegoj me hollësi se tri ditë më parë, 52 punonjës u shkarkuan nga administrata e Bashkisë së Gjirokastrës me firmën personale të kryebashkiakut të emëruar, Flamur Golemi.
    Ngela pa fjalë.
  • Ky jo vetëm që është injorantë, i pashkollë, fshatarë në të menduar, por është edhe njeri i lig, – mendova unë.
  • Më mirë të merrja koronavirusit, se sa të më vinte letra e pushimit nga puna. Covid-19 të jep shanse të jetosh, por Bashkia e Gjirokastrës të dënon me vdekje, – më shkruan një nga 52 të shkarkuarit.
    Sipas tij, ky është një veprim kriminal që ka ndërmarrë kryebashiaku i emëruar në kohën e koronavirusit, ndërsa bota dhe Shqipëria po përballet me pandeminë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s