Kategori
Uncategorized

TOMI BLER.NJE “MUT HOMOSEKSUAL ANGLEZ”

Koha kur Aleksander Vucic si recensues i librit te Sheshelit e quante T. Bler, „Енглески педерски испрдак Тони Блер“. „Mut homoseksual Anglez”.
ДАНА 22/02/2015

Bler do te keshilloje kryeministrin Serb Aleksandar Vuçiq,sipas nje marreveshjeje qe besohet te jete financuar nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Po kryeministrin shqiptar Edi Ramen ne c’baze te ciles marveshje do e keshilloje,dhe nga do te dalin qindra mijera eurot per tu paguar leksionet e Blerit

KUR.
Keshilltaret e tij thone se ai eshte paguar deri ne 300,000 dollare per nje seance cikli leksionesh.

Blair do te keshillojë kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiq, i cili ishte minister i informacionit gjatë periudhes se luftes dhe njekohësisht nje nga kritiket me te forte te politikanit britanik, si dhe nje nder redaktorët e librit me titull
“Pordha gej angleze Tony Blair”.

Libri me titull plot nuance, botuar në vitin 2005, ku Vuçiq eshte permendur si nje nga redaktoret, eshtë shkruar nga Vojislav Sheshel, nje politikan serb i dyshuar si kriminel lufte, kur të dy ishin anetare te lartë te Partisë Radikale Serbe.

Blair-i nuk publikon te ardhurat e tij, por Financial Times i vlerëson te ardhurat e tij per vitin 2011 në rreth 20 milion funte.

Ai eshte paguar deri në 300,000 dollare per nje seance cikli leksionesh, kane thene ndihmësit.
Blair ka këshilluar vende të ndryshme si Ruandën, Shqipërinë, Mongolinë dhe Kuvajtin. Iniciativa e tij për qeverisjen e Afrikës ka punuar me qeveritë e Sierra Leones, Liberisë, Guineas, Nigerisë, Etiopisë dhe Senegalit.

Педерски испрдак Вучићев нови саветник

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s