Kategori
Uncategorized

Qivaçanët….

Nga Ilir Myftiu.

Ja keta te dy qivacanet detyruan ajken e politikaneve dhe drejtueseve shollomotke te opozite te firmosnin si delet proklamaten e sorosit.

E mbani mend or te lene nga mendte , ne nje grup shqiptaresh/amerikane e denoncuam here pas here kete , vertet ishim pakice por situaten se çfare po ndodhte ne shqiperi e shihnim me mire se ju.

Ja ku eshte perfundimi ne duar tuaj keni vetem leshte e curres.Na shikonit dhe me cudi se mos valle ne nuk e deshim PD ,ne vazhdimisht ju kemi bere me dije per lojen e piset te shume ish diplomateve europiane dhe amerikane te vene ne sherbim te sorosit, kurse ju karaviteshit shtremberoheshit dhe deformoheshit para ketyre shemtive diplomate,me keq akome edhe sot nuk keni kurajon ti denonconi madje dhe penalisht por kete sabotim ekonomik dhe politik ku eshte zhytur vendi., e gjitha kjo eshte veper ne bashkepunim e tyre.

Dhe Pse nuk e bete dhe akoma qendroni si pula te lagura kjo per shkak te asaj mender hapje te negociatave , qe eshte ne leverdine tuaj per te qendruar ne politike, se per popullaten e trullosur nuk ka per te ndryshuar asgje ne gjendjen ekonomike te tij.Kjo eshte nje beteje e humbur per ju miq te mij opozitare sepse nuk keni kunder ramen dhe kliken e tij por dhe europen, ecila prej me se 110 vitesh eshte armik ja e ballkanit kryesisht e shqiptareve.

Nuk e mohoni dot se i patë dhe i provat ne gjithe keto vite se si jane sjelle me shqiptaret, sidomos keta te fundit nga Mogerini tek majlinda Bregu.

Ju vazhdoni akoma te besoni se do te beni ndryshimin duke u ulur ne tavoline me damijanet, ju ne kete rast firmoset nenshtrimin kurre nuk mund te keni fitore pa shkallmuar te gjitha keto hallka qe Rama sot ka ne dispozicion te tij. E vetmja rruge e Lirise, eshte largimi i Rames me protesta me mosbindje pa levizur nga sheshi,heqja e Rames ne kete forme eshte nje grusht dhe i qellimeve te mbrapshta te europes dhe soros

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s