Kategori
Uncategorized

Kampion .. sa mall !Sa deshire per te folur per ty ashtu si ka mbetur ne kujtesen dhe imagjinaten time .

Kampion .. sa mall !Sa deshire per te folur per ty ashtu si ka mbetur ne kujtesen dhe imagjinaten time .

Nuk mund te pretendoj se sjam njohes i jetes tuaj sportive . madje mund edhe te renditem tek modestet .

Me kalimin e viteve madheshtija e figures tuaj jo vetem qe nuk eshte zbehur por eshte ndezur me shume ne sfondin e nje kohe qe afroi ,por qe te mori shume ndoshta te lodhi po kur nuk u dorzove nuk u perkule ,por u ngrite dhe u ringrite dhe atehere kur menduan se e mposhten vullnetin tend ,zellin per sportin dhe jeten .

Kampion je nje kapitull i arte i sportit shqiptar .. kam qene me fat jo vetem une ,por te gjithe ata qe te njohin ty ,qe komunikuan me ty ,qe paten lidhje sportive me ty ,qe paten bashkepunim me ty ,qe moren sherbimet e tua humane dhe njerzore ..

Te kam njohur prej vitesh kampion ne ate shesh te dashur ne mitropolija ,para shtepise time ku kalove vitet me te bukura te rinise tuaj sportive ,por pa dashur nuk kam tentuar sa e si duhej per te deportuar ne thellesite e jetes tuaj .. ishim te rinj dhe kuptimin e gjerave nuk i kemi ndjere si tani ,por per nje gje isha dhe mbetem i sigurte qe ju kampjon mbeteni nje lloje etaloni ku percaktohet shkalla me e zhvilluar e formimit te nje sportisti model dhe qe do te ishim fatelum ta ndeshnim. edhe sot .

Prandaj e shkrojta kete shkrim te shkurter ,qe kujtimi per ty per cfare i dhe sportit shqiptar mos zbehet kuree..

Ju kampion nuk jini vetem i qytetit tone por i mbare shqiperise….

Duke e mbyllur kete shkrim te uroj si mijra e mijra spordashes ,shoke ,miq te aferm ,sherim sa me te shpeite KAMPION …

Korce -16-10-2019.

Leonidha Q. Nikolla

Ky shkrim i dedikohet kampionit Artur Kreka.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s