Kategori
Uncategorized

Partia Socialiste ka marrë fund.

Nga gazetar Hajro Çini/

Edhe pse me origjinë kriminale dhe antikombëtare, pas 1992 një grup intelektualësh midis të cilëve Dr. Prof. Kastriot Islami, Prof. Elmaz Sherifi, Namik Dokle etj. u përpoqën, ndoshta me naivitet, që ta reformonin dhe ta bënin një të majtë moderne dhe europjane. Dështuan shumë keq.

Unë besoj se po të mos kishte qënë Soros dhe bishtat e tij, mund të kishte qënë ndryshe. Sot nuk ka më PS, por një bandë kriminale, e mbiquajtur “Rilindje”, ku shtyllat kryesore jane: ish sigurimi, ish nomeklatura (i mbani mend ata kriminelë dhe injorantë) pinjollët e tyre, krimi i organizuar etj. Socialistët e ndershëm, idealistë kanë mbetur të zhgënjyer, të hutuar, të pashpresë etj. etj.

Unë i përkas të në mënyrë të patundur të Djathtës, por një komb ka nevojë për të majtë, por që të jetë edhe pro kombëtare.

Në Shqipëri për fat ka akoma njerëz të ndershëm, humanë që mund të heqin nga harta e së majtës pjesën kriminale dhe llumin e shoqërisë dhe të krijojnë një alternativë të majtë që mbështet agjendën kombëtare shqiptare.

Dr. Anika Dokle mund të jetë Vjosa Osmani e së majtës, dhe nën udhëheqjen n saj, e majta të punojë, ndoshta për herë të parë pas 1941 për mbarëvajtjen kombëtare..

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s