Kategori
Uncategorized

Bastardët dhe lekët e pista të kondrabandës nuk mund ti bëjnë dot presion PD.

Nga Urim Gjata.

A DUHET TE PRESI AKOMA PROKURORIA SHQIPTARE APO TE RI NISE HETIMET?

NDAJ.

PRESIONIT DHE MBYLLJES SE HETIMIT TE KAFES KONDRABANDE NE KAPSHTICE.

NGA ………………

Ministri Bode,dhe shefi i grupeve te antikondrabandes se doganave shqiptare. Maksi. Ndaj Artan Zaimit,dhe grupit te doganiereve te perfshire ne kete kondrabande.

___A do te zbulohet e verteta e kondrabandes se Kafese ne pranveren 2009 ne kapshtice.Dhe a do te vihen para pergjegjesise,personat pergjegjes te veshur me uniformen e shtetit?

___Si u kap (gabimisht) ne dalje te doganes,nga grupi i antikondrabandes se Tiranes. Maunia me Kafe. Dhe dokumenta te nderruara (fallsifikuara) nga Kafe ne materiale ndertimi.

___Kush e ri ketheu kafene, perseri ne zonen doganore,dhe perplasja fizike mes doganiereve dhe grupit te antikondrabandes,se Tiranes.

___Cila ishte telefonata kercenuese nga Tirana, e cila qetesoj perplasjen mes dy grupeve ne dogane,per mbylljen e ketij incidenti.

___Cili bos i fuqishem e kishte kafene? Dhe cili turrn,drejtues, dhe doganier, e ndimonte kalimin e saj ne dogane kondrabande.

___Kush i dha urdher doganierit te peshores doganore. B Hasa,te fallsifikonte peshen e mallit.Dhe doganiereve te zyres se pranim-verifikimit te dokumentave te fallsifikuara te mallit

___Perse ndaj Artan Zaimit. Pergjegjes i turrnit te asaj dite nuk u mor asnje mase,megjithe se ishte pergjegjes kryesor.

___Si vazhdonte lidhja e kondrabandes qe nga zyra e pranim,verifikimit te dokumentave,nga doganiret dhe pergjegjesi i turrnit.

___Sa maune me kafe kishin kaluar doganen pa u deklaruar dhe duke ndryshuar dokumentacionin e mallit dhe peshen,deri atehere.

___Kush i dha urdher doganierit te peshores B Hasa, per tu larguar menjehere nga shqiperia,mbas daljes se skandalit te kondrabandes,per tu fshehur atje ku dhe jetonte ne Greqi.

___Perse prokuroria nuk u vu ne levizje dhe ceshtia u mbyll menjehere,me urdher te ministrit Ridvan Bode. Vetem me largimin dhe fshehjen e doganierit ne Selanik,per disa muaj.

___Perse prokuroria apo krimi ekonomik nuk kerkoj asnjehere,rakordimin apo kontrollin e dokumentacionit mes dy doganave Shqiptare dhe Greke,ne Kapshtice.

___Sa milione ju dhane nen dore krimit ekonomik dhe prokurorit te ceshties per te mbyllur skandalin e kondrabandes se kafese.

___Si vazhdoj kariera menjehere mbas kesaj kondrabande e kondrabandistit. Dhe mikut personal te ministrit Bode. Artan Zaimi.

–Nga doganier………

–pergjegjes turrni.

–Shef dogane…

–kryetar dege i PD_Bilisht…

–Z/Prefekt..

–Dhe kandidat per deputet…

Se harrova “nganjëherë” na vinte naftë me kondenierë edhe nga Egjipti…

A DUHET QE PROKURORIA TE RI NISE HETIMET?

Në fakt ky shkrim eshte publikuar më 24 gusht 2013, por eshte me real se kurre sot që keta hajdutë qe me 2017 u bashkuan si krrimbat e plehut nga shefi i tyre i cili per te pare fuqine e tij ne ate rreth i orientoj (jo se e deshte PDIU) te votonin kete parti…

Dy ishin arsyet:

E para…

Udhezimi i Rames per te percare PD.

E dyta…

Ishte dhe nje exsperiment nga bosi per te pare mbeshtetien e popullit ndaj tij.

Në të dyja rezultoj tmerresisht i zhgënjyer dhe i humbur, populli i Devollit votoj masivisht PD.

Keta hajdute (drejtoret e bodes) qe ishin bere nga harbute në Agallare (pa toka) por me miliona euro askush nuk i do ne Devoll.

Ishte frika e fuqise se tyre (emerim c’emerim kuadri) ajo qe i detyronte njerzit e thjeshte tju benin temena….ndersa sot kohet kane ndryshuar…. agallaret jane kethyer si ata brumbujt qe dalin nga vrimat per te ri rrembyer cka te mundin dhe kur te mundin.

Koha e juaj (BRUMBUJ) ka mbaruar.

Ju nuk mund ti beni dot më presion Partisë Demokratike, as e keni fuqine te ndikoni ne elektorat, apo te ndryshoni dicka (koha e ka vertetuar)

Pordhet tuajaja brenda kafeneve apo veturave tuaja te shtrejta tani më, i leshoni dhe i shijoni vet ju,,, askush tjetër.

Ndoshta edhe e dinit…. ndoshta dhe jo…

Por ju…

Ju thjesht ishit ato baldosat ( bretkocat e mëdha) që plotësonit epshet e shefave tuaj….

Sa per prokurorinë……

Po për cilën prokurori flas edhe une???

Ata spo pjerdhin për pergjimet e vjedhjes së votave, trafikun e drogës, krimet….. dhe jo më për këta morra provincialë….

Ndoshta një ditë do ketë drejtësi dhe bango e të akuzuarve do jetë e gatshme për këtë lloj soi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s